Google Drive Yükleme, Kurulumu ve Kullanımı – Resimli Anlatım

Google, sonunda çok beklenen cloud depolama uygulamasını Google Drive başlattı. Hizmet  Windows, Mac ve Android için kullanılabilir istemci için ücretsiz 5GB depolama alanı sunuyor. Gerçek zamanlı olarak Google Drive uygulamasında olan uygulamalar, dosya ve klasörlere her yerden ulaşabilirsiniz.

Google Drive yükleme ve Windows bilgisayarda istemci kurulumu oldukça basittir. Sadece bilgisayarınıza Google Drive karşıdan yükleyip ve kurmak için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın.

Resimli Anlatım: Google Drive İndirme, Kurulum ve Kullanım

  • Web yükleyicisini indirmek ve sonra programı indirmek, yüklemek, kurulumu çalıştırmak için Google Drive sayfasını ziyaret edin.
  • Yükleme tamamlanınca, Google Drive için giriş göreceksiniz. Giriş yapmak için Google kimlik bilgilerinizle (gmail hesabınızla giriş) girmeniz gerekmektedir.
  • Google Drive PC ye indirmek için Google tarafından gmail hesabınıza bilgilendirme mesajının gelmesi gerekiyor. Bilgilendirme mesajı geldikten sonra mail içeriğinde Google Drive’a git seçeneğine tıklayın.

 

  • PC için Google Drive’ı yükleyin seçeneğine tıklayarak Google Drive’ı PC ye indirin.

  • Karşımıza çıkacak pencereden Accept and Install butonuna tıklayarak yüklemeyi başlatalım.

 

  • Sonra oturum açma penceresi çıkacak karşımıza. Oturum açtıktan sonra Google Drive kullanımı ile ilgili küçük bir pencere olacak. Next butonlarına tıklayarak artık işlemleri bitirelim. Finish butonuna tıkladıktan sonra Kullanıcı adınızın olduğu klasör açılacaktır. Bu klasör içerisine yüklediğiniz dosyalar Google Drive yüklenmiş olacaktır.

  • Yükleme ardından sistem çubuğunda Google Drive simgesi gözükecektir. Simgesine tıklayarak yapacağınız işlemleri seçebilirsiniz.

  • Visit your Google Drive on the web seçeneğine tıklayarak online Google Drive hesabınıza gidebilirsiniz.

Google Drive hesabınızda neler yapabileceklerinize bakalım.

Örnek Döküman oluşturmak istiyorsunuz, Döküman seçeneğine tıklayın ve Word dosyasının açıldığını görecekseniz. Online olarak word belgeleri, sunu veya diğer seçenekleri oluşturmak isterseniz mükemmel bir seçenek. Microsoft Office programlarının olmasına gerek bile kalmıyor. Hazırladığınız dosyaları da anında kaydedebilirsiniz.

 

Google Drive Yükleme, Kurulumu ve Kullanımı – Resimli Anlatım İçin Yorum Yap