Google Kendine Torpil Mi Geçiyor?

Google Her An Para Cezası Yiyebilir

Google, arama sonuçlarında kendi ürünlerine öncelik verdiği gerekçesiyle yüklü cezalar ödeyebilir. Google bu cezalardan kurtulmak  için yeni düzenlemeler yapıyor.

google

Avrupa Birliği’nin rekabet konusundan sorumlu yetkilisi Joaquin Almunia, bu düzenlemeyle, adil rekabet konusunda şirkete yönelik olarak üç yıldır devam eden soruşturmanın sona ereceğini söyledi.

AB’nin kararı Microsoft destekli Rekabetçi İnternet Pazarı İnisiyatifi (Icomp) olmak üzere bazı lobi gruplarınca eleştirildi.

Rekabetçi İnternet Pazarı İnisiyatifi (Icomp), üçüncü sahısların görüşleri alınmadan böyle bir düzenlemeye gidilmesini büyük bir hata olarak nitelendirdi.

Google Arama Sonuçlarında Büyük Değişiklik

Google’ın avukatı Kent Walker ise, değişiklik sonrasında şirketin Avrupa’daki işlemlerinde büyük değişikler yapacağını söyledi.

Microsoft ve TripAdvisor dahil olmak üzere, 18 farklı şirket Google’ı, ana arama motoru olma konuımunu kötüye kullanmakla suçlamıştı. AB daha sonra yıllarca sürecek bir inceleme süreci başlatmıştı.

İnternet tarayıcılarla ile ilgili araştırmalar yapan Comscore’a göre, Avrupa’daki internet arama pazarında Google’ın payı yüzde 75.

Google Arama Sonuçlarını Nasıl Gösterecek?

Peki yeni değişikliklere göre google arama sonuçlarını nasıl gösterecek. Yeni değişiklikle, örneğin “Paris’te kafe” diye arama yapıldığında, Google, farklı arama motorlarının sonuçlarını da yanıt seçenekleri arasında gösterecek.

Google Kendine Torpil Mi Geçiyor? İçin Yorum Yap