Google Nedir? Google İsmi Nerden Gelir?

İnternetin ve Teknolojini Bir Numarası

İşte tartışmasız dünyanın en büyüğü…Teknoloji ve internet dünyasının bir numarası olan bu marka Google.Peki Google nasıl doğdu ve bugünlere nasıl geldi.Özellikle yediden yetmiş yediye bütün internet kulannıcılarının vazgeçilmezi olan Google ne demektir hiç düşündünüz mü? Google isminin nerden geldiğini hiç merak ettiniz mi? İşte merak edeler için cevaplar…

Google Ne Demektir?

Bir devin ortaya çıkışını sağlayan Larry Page ve Sergey Brin bu işe başladıklarında sizde çok ilginç gelebilecek bir isim ile yola koyulmuştular.Google isminin önceki adı BackRub’tu ve BackRub ismi sırt masajı anlamına geliyordu.

BackRub isiminin etkileyici olmadığını ve BackRub isminden sıkılan Larry Page ve Sergey Brin 100 sıfır taşıyan Googol sayısını düşünüyorlar.Googol ismi bu ikilinin kullanabileceği en iyi isim olarak görülüyordu.Çünkü Googol dev bir sayı anlamına geliyordu.Googol ismi ikilinin arama konusundaki büyük planlarına bir gönderme olacaktı. Google’ın bu kelimenin yanlış telaffuzundan ya da alan adının alınmış olmasından ötürü seçildiği düşünülüyor.

Google Nedir? Google İsmi Nerden Gelir?” İçin 3 Cevap

  1. yha adamlardaki beceriye bak yesadüf üzerine büyük bir mücize gerçekleştiriyorlar inanılmaz

  2. ilginçtir yesadüy yazmışınız tesadüf olarak doğru okudum siz yazınca farkettim 🙂

Google Nedir? Google İsmi Nerden Gelir? İçin Yorum Yap