Görev Çubuğunu Gösterme, Gizleme ve Büyütme

Görev Çubuğunu Gösterin Yada Gizleyin

Görev çubuğunu isteğe bağlı olarak gizleyebilir yada gösterebilirsiniz.Bazı durumlarda görev çubuğunun kaybolduğunu görebilirsiniz.Bu durumda görev çubuğunuz gizlenmiş olabilir endişeye gerek yok.

Görev çubuğunu gösterme

Görev çubuğunuz gizliyse yapmanız gereken farenizi şey görev çubuğunuzu en son gördüğünüz yerin üstüne getirmek. Eğer en son nerde gördüğünüzü hatırlamıyorsanız bilgisayarınızın kenarlarında gezinmeniz gerekebilir.Masaüstünün dışına da çıkmanız gerekebilir.

Görev çubuğunu gizleme

 • Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü Özellikleri’ni açmak için Başlat> Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme >Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü’nü tıklatın.
 • Görev çubuğu sekmesinde, Görev çubuğu görünümü’nün altında, Görev çubuğunu otomatik olarak gizle onay kutusunu seçin ve ardından Tamam’ı tıklatın.
 • Görev çubuğu gizlenir. İşaretçiyi en son gördüğünüz yere getirerek görev çubuğunu yeniden görebilirsiniz.

Otomatik gizlemeyi kapatma

 • Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü Özellikleri’ni açmak için Başlat> Denetim Masası > Görünüm ve Kişiselleştirme >Görev Çubuğu ve Başlat Menüsü’nü tıklatın.
 • Görev çubuğu sekmesinde, Görev çubuğu görünümü’nün altında, Görev çubuğunu otomatik olarak gizle onay kutusunun işaretini kaldırın ve ardından Tamam’ı tıklatın.
 • Düğme ve araç çubuklarına yönelik ek alan oluşturmak için görev çubuğunu yeniden boyutlandırabilirsiniz.

Görev çubuğunu yeniden boyutlandırmak için

 1. Görev çubuğu üzerinde boş bir alanı sağ tıklatın. Görev çubuğunu kilitleseçeneğinin yanında bir onay işareti varsa görev çubuğu kilitlidir. Görev çubuğunu kilitle’yi tıklatarak kilidi açın, onay işareti kaldırılır.
 2. İşaretçi iki başlı ok Tanımı görüntüle haline gelinceye kadar görev çubuğunun kenarının üzerine gelin ve daha sonra kenarlığı sürükleyerek görev çubuğunu istediğiniz boyuta getirin.

Görev Çubuğunu Gösterme, Gizleme ve Büyütme” İçin 2 Cevap

 1. OyunDünyasıTR

  aynı şeyi yapıyorum ama gizlenmiyo görev çubuğu sadece arkası gözükyo

 2. Küçük şeyler gibi gözüküyor ama bunları yazarak çok yardımınız dokunuyor <3 bilemeyebiliyoruz sonuçta. Sağolun, varolun 🙂

Görev Çubuğunu Gösterme, Gizleme ve Büyütme İçin Yorum Yap