IMGDissolver: Profesyonel Slayt Gösterileri Oluşturma

Profesyonel Slayt Oluşturma, Yapma Programı

Profesyonel slayt gösterileri oluşturmayı seven bir kişi iseniz o zaman IMGDissolver sizin için doğru bir yazılımdır. Program fotoğraf ve videolar için bir çapraz platform slay gösterisi/DivX/DVD yapma programı.

Bu ücretsiz program fotoğraf veya video slayt gösterisi yapmak,  AVI, MPEG2 veya Youtube FLV video dosyaları içine bu slayt gösteri eklemek, bir DVD ISO dosyasının içine slayt gösteri eklemek,
ses (MP3) veya video dosyaları üzerin de basit multimedya görevlerini gerçekleştirmenize yardımcı olur.

IMGDissolver birçok fonksiyon eklendi ve aşağıdaki sekme arayüzü ile kullanımı kolay bir programdır. Bu alanlar resim de kırmızı ile belirtildi.

Slayt Yapma Programı

Main sekmesinde Add Images (Görüntüler Ekle) seçeneği ile bir klasöre, PNG, JPG, GIF vs gibi standart resim formatları eklenmesini sağlayan seçeneği içerir. Resimler ile bir dizin seçmek için option (seçenek) üzerine tıklayın. Hatta OVI, MPG ve diğerleri gibi video formatlarını eklemek için aynı sekmeyi kullanabilirsiniz. Hepsi bu değil, aynı yapılandırma ekranın da daha çok ekran kontrol seçenekleri sunuyor. Seçenekler ‘Brightness‘, ‘Saturation‘, ‘Contrast‘ ve Gamma içerir.

Bunun yanı sıra, örneğin, Sepia gibi özel efektler Blur, Emboss ya da Gray scale ‘da uygulanabilir. Image Preview (Resim Önizleme) seçeneğini tıklayarak önizleme yapabilirsiniz. Summary sekmesi, listeye yeni görüntüler eklemek, sürelerini ayarlama, taşıma ve diğer geçiş efektleri uygulamanızı sağlar.

Öte yandan Music sekmesinden, slayta müzik eklemenizi sağlar. Sadece bilgisayarınıza bir MP3 dosyasını bulun ve Add (Ekle) butonuna tıklayın. Otomatik olarak müzik çalmaya başlar, arka planda slayt gösterisi, bilgisayarınızın ekranında görüntülenir.

Settings (Ayarlar) sekmesi altında çeşitli seçenekler ile geçiş stilini değiştirebilirsiniz; filtre uygulama, uygun bir arka plan rengi seçme ve görüntü süresini ayarlayabilirsiniz.

Video Tools sekmesi sınırlı işlevli olsa da, ilginç bir özellik sunuyor; seçilmiş bölümü kırpmak veya yalnızca ses akışı ayıklamak, bir kullanıcı girişi bir video dosyası sağlar.

IMGDissolver Özellikleri:

  • Arka plan müziği ile kolayca slayt gösterileri oluşturur.
  • DivX veya DVD içine Slidesho dışa aktarma yeteneği
  • Kullanılan birçok yazı tipleri ile başlık desteği (Üst, Orta, Alt),
  • Birçok video formatlarını destekler
  • Çoklu dil desteği
  • Birleştirme yeteneği; MP3 dosyalarını birleştirme ve MP3 dosyalarının içine ses kaydı yapabilir.
  • Video Araçları: Videodan bir görüntü kapma yeteneği, bir başka biçime dönüştürme, video kesme
  • Birçok geçiş efektleri

IMG Dissolver çok yararlı ücretsiz ama bazı eksiklikleri vardır. Örneğin, program yavaş yükleniyor ve bu nedenle bazı menüler arasında geçiş yapmak zaman alır. Bunun yanı sıra, fotoğraf slayt gösterilerinde büyük çözünürlükler de görüntüler elde edilemez. 320X240, 800X576 üzere, sınırlı bir çözünürlük aralığına sahiptir. Ama yine de genel olarak, iyi bir program ve Windows, Linux işletim sistemi ile uyumludur. AVI veya DVD uyumlu dosyaları olarak kaydetme seçeneği neredeyse her sistemde çalınabilmesini sağlar.

IMGDissolver İndir – Windows için (20,75 Mb)

IMGDissolver İndir – Linux için (13,5 Mb)

Not: Program indirme ile ilgili sorun yaşarsanız program ana sayfasından indirme yapabilirsiniz.

IMGDissolver: Profesyonel Slayt Gösterileri Oluşturma İçin Yorum Yap