iPad’in Pil Ömrünü Artıran 10 Yol

iPad Şarjınız Çabuk Bitmesin

Tabletler arasında en gözde cihaz hiç şüphesiz iPad’dir.Dünya genelinde ve ülkemizdeki popülerliği göz önüne alındığı vakit cihazın yakaladığı başarı ortaya çıkmaktadır.Ancak diğer mobil cihazlarda olduğu gibi iPad’in de en büyük derdi pil ömrüdür.Kullanıcılarında en çok canını sıkan pilin erken bitmesidir.

Peki iPad’in pilinin öabuk bitmemesi için neler yapabilirsiniz?Sizlere iPad’in pil ömrünü uzatan 10 seçenek vereceğiz.

İşte Pil Ömrünü Uzatmanın Yolları

1.Otomatik E-Posta Alımını Kapatın

IPad cihazınız e-posta kontrol etmek için birincil bir aygıtınız değilse, cihazın sürekli yeni mesaj geldiğinde uyarmasına veya sık sık yeni mesajları almasına gerek yok.E-posta ayarlarınızı kontrol edin ve saat başı yada yarım saatte bir mail kontrolü yapan otomatik ayarları kapatarak manuel yani el ile kontrol etmeye ayarlayın.E-postalarınızı el ile almak için Ayarlar> Mail, Kişiler, Takvim> Yeni Veri Alımı yolunu takip edin.

2.Bluetooth Kapansın

IPad 2’de bir Bluetooth klavye ile yazı yazmadıkça Bluetooth’u kapatınız.Çünkü pilinizin ömrünü tüketmektedir.Bluetoot’u kapatmak için Ayarlar> Genel > Bluetooth yolundan kapatabilirsiniz.

3.WiFi’yi Devre Dışı Bırakın

WiFi gerektiren işler yapmadığınız sürece bu bağlantıyı da kapalı tutun.İnternete bağlanmadığınız ve WiFi üzerinden herhangi bir iş yapmadığınız sürece devre dışı bırakmak en mantıklı seçim olacaktır.Devre dışı bırakmak için, Ayarlar> Wi-Fi yolunu takip edin ve kapalı konuma getirin.

Aynı durum 3G özellikli iPads 3G için de geçerlidir; kullanmadığınız sürece kapatın.

4.Ping’leri Kapatın

Ping, iOS 4.3’de Apple’ın sosyal ağ müzik hizmeti varsayılan olarak etkindir. Bu pil ömrünü olumsuz etkileyen ve yaygın olarak şikayet edilen bir durum oldu. Bunu kapatmak için, Ayarlar> Genel ve Kısıtlamalar yolunu izleyerek dört haneli bir şifre girin ve slayt Ping’i kapatın.

5.GPS Uygulamaları ve Konumu Hizmetleri

Google Maps ya da başka bir GPS uygulaması pil ömrünü olumsuz yönde etkilemektedir.Ayrıca kullanmadığınız ve açık kalan uygulamalar arka planda çalışarak cihazınızın pil ömrünü tüketmektedir.Bu yüzden açık kalan uygulamaları tamamen kaptmayı deneyiniz.

6.Gereksiz Bildirimler

Bildirimli uygulamalardan gerekli olanların dışındakiler kullanmamaya gayret edin.Sadece işinize yarayacak veya önemli hatırlatmalar için bildirimleri kullanın.Uygulama bildirimlerini listeden tamamen kapatmak veya seçmek için Ayarlar> Bildirimler yolunu izleyin.

7.IPod EQ Uygulamasını Kapatın

IPod pil sayfasından  “Ekolayzer’ı kapatmak pil ömrünü uzatacaktır.” Bu ayarı da kapatmak için Ayarlar> iPod yoluna gidin ve EQ Kapalı konuma getirin.

8.Ekra Parlaklığı Ayarı

Pil ömrünü tüketen en belirgin nedenlerden birisi de ekran parlaklığıdır.Ekran maximum parlaklıkta ise piliniz daha çabuk tükenmektedir. Aslında, “ekran parlaklığını yönetme, iPad pil ömrünü uzatmak için en iyi yoldur.”

9.İklim Kontrolü

Apple iPad 32 ve 95 derece arasında tutulması tavsiye edilir ve ideal sıcaklık noktası ise 72 derece olarak gösterilir.Bu da demek oluyor ki yazın kilitli araba iPad unutmayın, sahilde gölgede tutun ve kış aylarında ısıtıcıların üzerine bırakmayın.

10.Güncel Kalın

Apple’ın yeni işletim sistemi ve firmware güncellemeleri almak için zaman zaman iPad Sync’i ziyaret edin. Bazen, bu güncelleştirmeler pil ömrünü de artırabilir.

iPad’in Pil Ömrünü Artıran 10 Yol İçin Yorum Yap