İPhone AirDrop, iCloud ve Diğer Paylaşma Yolları

İphone da paylaşmanın bir çok yolu vardır. bu paylaşımların neler olduğunu yazımızdan takip edelim.

AirDrop, iCloud ve diğer paylaşma yolları Nelerdir?

Birçok uygulamada paylaşma seçeneğini ve diğer seçenekleri görmek için Paylaş’a veya simgesine dokunabilirsiniz. Seçenekler kullandığınız uygulamaya göre değişir.
iphone
AirDrop (iPhone 5 veya daha yenisi); fotoğraflarınızı, videolarınızı, ilginç web sitelerini, konumları ve diğer öğeleri yakınınızdaki AirDrop’u destekleyen diğer iOS 7 aygıtlarıyla paylaşmanızı sağlar. AirDrop bir iCloud hesabı gerektirir ve bilgileri Wi-Fi’yi ve Bluetooth’u kullanarak aktarır. Aynı Wi-Fi ağında olmanız veya diğer aygıttan yaklaşık 10 metreden uzak mesafede olmamanız gerekir. Aktarımlar, güvenlik amacıyla şifrelenir.

Öğeyi AirDrop’u kullanarak paylaşma: Paylaş’a veya simgesine dokunun, sonra AirDrop’a dokunun ve yakındaki bir AirDrop kullanıcısının adına dokunun. AirDrop’a Denetim Merkezi’nden de ulaşılabilir; ekranın alt kenarından yukarı doğru kaydırmanız yeterlidir.

Diğer kişilerden AirDrop öğeleri alma: Denetim Merkezi’ni açmak için ekranın alt kenarından yukarıya doğru kaydırın. AirDrop’a dokunun, sonra öğelerin yalnızca Kişiler listenizdekilerden mi yoksa Herkes’ten mi alınacağını seçin. Kabul edebilir veya reddedebilirsiniz.

Paylaşılan yayına fotoğraf veya video ekleme: iCloud’a (Fotoğraflar uygulamasındaki bir paylaşma seçeneği) dokunun, isterseniz bir yorum ekleyin, bir yayın seçin (veya yenisini yaratın), sonra Gönder’e dokunun.

Twitter’ı, Facebook’u, Flickr’ı veya Vimeo’yu kullanma: Ayarlar’da hesabınıza giriş yapın. Henüz giriş yapmadıysanız Twitter, Facebook, Flickr ve Vimeo paylaşma düğmeleri sizi uygun ayara götürür.

Not: Tweet oluştururken sağ alt köşedeki sayı kalan karakter sayısını gösterir. İlişikler, Tweet’e ait
140 karakterden bir kısmını kullanır.

İPhone AirDrop, iCloud ve Diğer Paylaşma Yolları İçin Yorum Yap