İphone App Store Uygulamaları Ve Özellikleri

İphone da App Store Kullanımı

İphone ile eğlenmenin en güzel yollarından biri de app store’i verimli kullanmaktır. Uygulamaları taramak, satın almak ve iPhone’a indirmek için App Store’u kullanın. App store’i ne kadar verimli kullanırsanız akıllı telefonunuzdan o kadar zevk alırsınız.

app_store

Not: App Store’u kullanmak için Internet bağlantısına ve bir Apple kimliğine gereksiniminiz vardır. App Store bazı bölgelerde kullanılamayabilir.
App Store’u ilk kez açtığınızda iBooks, iTunes U, Podcast’ler, Arkadaşlarımı Bul ve iPhone’umu Bul da dahil olmak üzere önerilen ücretsiz Apple uygulamalarını indirmeniz istenir.

İphone Uygulamalarını Bulma

Aradığınız şeyin ne olduğunu biliyorsanız, Ara’ya dokunun: Veya uygulama türüne göre taramak için Kategoriler’e dokunun.

Arkadaşınıza bir uygulamadan bahsetmek mi istiyorsunuz? Uygulamayı bulun, 032014_1727_18.png simgesine dokunun, sonra yöntemi seçin.

İstek Listesi kullanma: Daha sonra satın almak isteyebileceğiniz bir uygulamayı takip etmek için, uygulamanın sayfasında 032014_1727_18.png simgesine dokunun, sonra İstek Listesine Ekle’ye dokunun.

Yakınınızda hangi uygulamalar kullanılıyor? Çevrenizdeki diğer kişilerin kullandığı en popüler uygulamaları bulmak için Yakınımda’ya dokunun. (Konum Servisleri’nin Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri bölümünde açık olması gerekir.) Bunu bir müzede, spor etkinliğinde
veya seyahat ederken daha ayrıntılı bir deneyim yaşamak için deneyin.

app_store

 

Satın Alma, Kodu Kullanma ve İndirme

Uygulamanın ücretine (veya Ücretsiz düğmesine) dokunun, sonra satın almak için Satın Al’a dokunun. Uygulama ücretsizse 032014_1654_2.pngsimgesine dokunun. Ücret yerine 032014_1654_2.pngsimgesini görüyorsanız, uygulamayı zaten satın almışsınız demektir ve herhangi bir ücret ödemeden yeniden indirebilirsiniz. Uygulama indirilirken veya yüklenirken simgesi, bir ilerleme göstergesiyle birlikte Ana Ekran’da görünür.

Bir hediye kartı veya kod kullanma: Featured düğmesine dokunun, en alta kaydırın ve daha sonra Redeem düğmesine dokunun.

Hediye gönderme: Hediye etmek istediğiniz öğeyi görüntüleyin, sonra 032014_1727_18.png simgesine ve Hediye’ye dokunun.

Uygulama içi alımları sınırlama: Birçok uygulama ek içerikleri veya iyileştirmeleri bir ücret karşılığında sağlar. Uygulama içinden yapılabilecek satın alımları sınırlamak için, Ayarlar > Genel > Sınırlamalar bölümüne gidin (Sınırlamalar’ın etkin olduğundan emin olun), sonra Uygulama İçi Alım’ı kapatın.

Uygulamayı silme: Ana Ekran’da uygulama simgesine dokunup simge titreyene dek parmağınızı basılı tutun, sonra X simgesine dokunun. İşiniz bittiğinde, Ana Ekran düğmesine basın. Yerleşik uygulamaları silemezsiniz. Uygulama silindiğinde uygulamaya ait veriler
de silinir. App Store’da satın almış olduğunuz herhangi bir uygulamayı ücret ödemeden yeniden indirebilirsiniz.

İphone App Store Ayarları Nasıl Yapılır?

App Store seçeneklerini ayarlamak için Ayarlar > iTunes Store/App Store bölümüne gidin. Şunları yapabilirsiniz:

Hesabınızı görüntüleme veya düzenleme: Apple kimliğinize dokunun, sonra Apple Kimliğini Göster’e dokunun. Parolanızı değiştirmek için, Apple Kimliği alanına dokunun.

Farklı bir Apple kimliği kullanarak giriş yapma: Hesap adınıza dokunun, sonra Çıkış Yap’a dokunun. Daha sonra diğer Apple kimliğini girin.

Otomatik indirmeleri kapatma: Otomatik İndirmeler’de Uygulamalar’a dokunun. Bu seçeneği kapatmadığınız sürece uygulamalar Wi-Fi üzerinden otomatik olarak güncellenir.

Uygulamaları hücresel ağı kullanarak indirme: Hücresel Veri’yi Kullan seçeneğini açın. Uygulamaların hücresel ağ üzerinden indirilmesi operatör ücretlendirmelerine neden olabilir. Gazete Standı uygulamaları yalnızca Wi-Fi üzerinden güncellenir.

İphone App Store Uygulamaları Ve Özellikleri İçin Yorum Yap