İphone da iTunes Store Ayarları

İphone İle iTunes Store da Neler Yapabiliriz?

iTunes Store iphone da size ayrı bir dünya sunar.  iPhone’a müzik, film ve TV şovu eklemek için iTunes Store’u kullanın.

iTunes_Store

Not: iTunes Store’u kullanmak için Internet bağlantısına ve bir Apple kimliğine gereksiniminiz vardır. iTunes Store bazı bölgelerde kullanılamayabilir.

Tarama Veya Arama

Türe göre arama yapma: Kategorilerden (Müzik, Filmler veya TV Şovları) birine dokunun. Listeyi ayrıntılandırmak için Türler’e dokunun.

iTunes_Store

Aradığınız şeyin ne olduğunu biliyorsanız, Ara’ya dokunun: Arama alanına bilgileri girin, sonra Ara’ya yeniden dokunun.

iTunes Radyo’da harika yeni müzikleri keşfetme: iTunes Radyo’yu dinlerken beğendiğiniz bir parçayı duyduğunuzda satın almak için iTunes Store’a bağlanabilir, istek listenize ekleyebilir veya benzer müzikleri bulabilirsiniz.
Bir müzik parçasının örneğini dinleme veya videonun önizlemesini görme: Öğeye dokunun.

Fazlası düğmesine dokunmaktan yoruldunuz mu? Düğmeleri yeniden düzenlemek için Daha Fazla’ya dokunun, sonra Düzenle’ye dokunun. Bir simgeyi değiştirmek için, başka bir simgeyi değiştirmek istediğiniz simgenin üzerine sürükleyin. Daha sonra Bitti’ye dokunun.

iTunes_Store

 

Satın Alma, Kiralama Veya Kod Kullanma

Öğenin ücretine (veya Ücretsiz düğmesine) dokunun, sonra satın almak için tekrar dokunun. Ücret yerine 032014_1654_2.pngsimgesini görüyorsanız, öğeyi zaten satın almışsınız demektir ve herhangi bir ücret ödemeden yeniden indirebilirsiniz.

Bir hediye kartı veya kod kullanma: Bir kategoriye (Müzik gibi) dokunun, en alta kaydırın, sonra Kodu Kullan’a dokunun. Hediye göndermek için vermek istediğiniz öğeyi görüntüleyin, sonra 032014_1727_18.pngsimgesine dokunup Hediye’ye dokunun.

İndirme ilerlemesini görme: Fazlası’na dokunun, sonra İndirilenler’e dokunun.

Başka bir aygıtta bir şey mi satın aldınız? iPhone’unuzda otomatik indirmeleri ayarlamak için Ayarlar > iTunes Store/App Store bölümüne gidin. Satın aldığınız müzikleri, filmleri ve TV şovlarını görmek için iTunes Store’da Daha Fazla’ya dokunun, sonra Satın Alınanlar’a dokunun.

Kiraladığınız öğelerin sürelerine dikkat etme: Bazı bölgelerde film kiralayabilirsiniz. Kiralanan bir filmi izlemeye başlamak için 30 gününüz vardır. İzlemeye başladıktan sonra, izin verilen süre içinde (ABD iTunes Store için 24 saat; diğer ülkelerde 48 saat) istediğiniz kadar çok oynatabilirsiniz. Süreniz dolduktan sonra film silinir. Kiralanan öğeler başka bir aygıta aktarılamaz ancak kiraladığınız bir öğeyi televizyonunuzda görüntülemek için AirPlay ile Apple TV’yi kullanabilirsiniz.

iTunes Store Ayarları Nasıl Yapılır?

iTunes Store seçeneklerini ayarlamak için Ayarlar > iTunes Store/App Store bölümüne gidin. Şunları yapabilirsiniz:

Hesabınızı görüntüleme veya düzenleme: Apple kimliğinize dokunun, sonra Apple Kimliğini Göster’e dokunun. Parolanızı değiştirmek için, Apple Kimliği alanına dokunun.

Farklı bir Apple kimliği ile giriş yapma: Hesap adınıza dokunun, sonra Çıkış Yap’a dokunun. Artık farklı bir Apple kimliği girebilirsiniz.

iTunes Match’i açma veya kapatma: Abone olduğunuzda müziklerinize her yerden erişebilmeniz için onları iCloud’da saklayan bir servis olan iTunes Match’e dokunun.

Otomatik indirmeleri kapatma: Müzikler, Kitaplar veya Güncellemeler’e dokunun. Otomatik İndirmeler bölümündeki seçeneği kapatmadığınız sürece içerikler Wi-Fi üzerinden otomatik güncellenir.
Satın alınanları hücresel ağ üzerinden indirme: Hücresel Veri’yi Kullan seçeneğini açın. Hücresel ağ üzerinden satın alınan öğelerin indirilmesi ve iTunes Match’in kullanılması operatör ücretlendirmelerine neden olabilir.

İphone da iTunes Store Ayarları İçin Yorum Yap