İphone da Notlar, Anımsatıcılar Ve Borsa

İphonla önemli notlarınızı alabilir unutmamanız gereken şeyleri hatırlayabilir ve borsayı rahatlıkla takip edebilirsiniz.

İphone da Notlar Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

iPhone’da notlar yazın; iCloud da otomatik olarak onları diğer iOS aygıtlarınızda ve Mac bilgisayarlarınızda kullanılabilir yapsın. Gmail veya Yahoo! gibi diğer hesaplarda da notlar yaratabilir ve onları okuyabilirsiniz.

notlar

Notlarınızı diğer aygıtlarda görme: iCloud için icloud.com, me.com veya mac.com e-posta adresi kullanıyorsanız, Ayarlar > iCloud bölümüne gidin ve Notlar’ı açın. iCloud için Gmail veya başka bir IMAP hesabı kullanıyorsanız, Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler bölümüne gidin ve o hesap için Notlar’ı açın. Notlarınız, aynı Apple kimliğini kullanan diğer iOS aygıtlarınızın ve Mac
bilgisayarlarınızın tümünde görünür.
Notu silme: Notlar listesinde notun üzerinde sola kaydırın.

Notu aratma: Arama alanını göstermek için notlar listesinin en üstüne kaydırın (veya ekranın
en üstüne dokunun), sonra alana dokunun ve aradığınız şeyi yazın. Notları Ana Ekran’dan da aratabilirsiniz; ekranın ortasını aşağı doğru sürüklemeniz yeterlidir.

Paylaşma veya yazdırma: Notun en altındaki 032014_1727_18.pngsimgesine dokunun. Mesajlar, Mail veya AirDrop (iPhone 5 veya daha yenisi) ile paylaşabilirsiniz.

Notları Birden Fazla Hesapta Kullanma

Notları başka hesaplarla paylaşma: Notları; Google, Yahoo! veya AOL gibi diğer hesaplarla paylaşabilirsiniz. Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler bölümüne gidin ve hesap için Notlar seçeneğini açın. Belirli bir hesapta not yaratmak için, notlar listesinin en üstünde Hesaplar’a dokunun, hesabı seçin, sonra Yeni’ye dokunun. iPhone’daki hesapta yarattığınız notlar o hesabın notlar klasöründe görünür.
Yeni notlar için saptanmış hesabı seçme: Ayarlar > Notlar bölümüne gidin.
Bir hesaptaki tüm notları görme: Notlar listesinin en üstünde Hesaplar’a dokunun, sonra hesabı seçin.

İphone da Anımsatıcılar Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Anımsatıcılar yapmanız gereken her şeyi takip etmenizi sağlar.

animsatici

Anımsatıcı ekleme: Bir listeye dokunun, sonra boş bir satıra dokunun. Anımsatıcıyı kaydetmek için hangi Mail, Kişiler ve Takvimler hesabınızın kullanılacağını seçebilirsiniz.

Listeyi silme: Listeyi görüntülerken Düzenle’ye dokunun, sonra Listeyi Sil’e dokunun.

Anımsatıcıyı değiştirme veya silme: Anımsatıcıyı sola kaydırın, sonra Sil’e dokunun.

Listelerin sırasını değiştirme: Liste adına dokunup parmağınızı basılı tutun, sonra listeyi yeni bir konuma sürükleyin. Listedeki öğelerin sırasını değiştirmek için, Düzenle’ye dokunun.
Bu hangi listedeydi? Arama alanını görmek için en üste kaydırın. Anımsatıcı adı tüm listelerde aranır. Anımsatıcıları bulmak için Siri’yi de kullanabilirsiniz. Örneğin, İngilizce “Find the reminder about milk” ifadesini söyleyin.

Şu an beni rahatsız etme: Ayarlar > Bildirim Merkezi’nde Anımsatıcı bildirimlerini kapatabilirsiniz. Anımsatıcıları geçici bir süre sessize almak için Rahatsız Etme’yi açın.

Zamanlanmış Anımsatıcılar

Zamanlanmış anımsatıcılar zamanı geldiğinde sizi haberdar eder.

animsatici

 

Zamanlanmış anımsatıcıların tümünü görme: Zamanlanmış listesini göstermek için simgesine dokunun.

Şu an beni rahatsız etme: Ayarlar > Bildirimler’de Anımsatıcı bildirimlerini kapatabilirsiniz. Bildirimleri geçici bir süre sessize almak için Rahatsız Etme’yi açın.

animsatici1

Bir konuma vardığınızda veya bir konumdan ayrılırken anımsatılma: Anımsatıcıyı düzenlerken, 032014_1727_9.png simgesine dokunun, sonra “Belirli bir konumda anımsat”ı açın. Konum’a dokunun, sonra listeden bir konum seçin veya bir adres girin. Bir konum tanımladıktan sonra,
haritadaki coğrafi sınır büyüklüğünü değiştirmek için sürükleyebilir ve böylece anımsatılmak istediğiniz konumdan yaklaşık mesafeyi ayarlayabilirsiniz. Outlook veya Microsoft Exchange takvimlerinde konum tabanlı bir anımsatıcı kaydedemezsiniz.

Sık kullanılan konumları adres kartınıza ekleme: Konum tabanlı bir anımsatıcı ayarlarken, listedeki konumlar arasında Kişiler’deki kişisel bilgi kartınızdaki adresler de bulunur. Anımsatıcılar’da kolay erişim için iş, ev ve diğer favori adreslerinizi kartınıza ekleyin.

Anımsatıcılar uygulaması ayarları

Bildirimler için çalınan ses tonunu ayarlama: Ayarlar > Sesler bölümüne gidin.

Anımsatıcıları diğer aygıtlarınızda güncel tutma: Ayarlar > iCloud bölümüne gidin ve Anımsatıcılar’ı açın. OS X’deki Anımsatıcılar ile güncel tutmak için Mac’inizde de iCloud’u açın. Exchange gibi diğer hesap türlerinden bazıları da Anımsatıcılar’ı destekler. Ayarlar > Mail, Kişiler, Takvimler bölümüne gidin ve kullanmak istediğiniz hesaplar için Anımsatıcılar’ı açın.

Yeni anımsatıcılar için saptanmış listeyi ayarlama: Ayarlar > Anımsatıcılar bölümüne gidin.

İphone Borsa Ne İşe Yarar? Nasıl Kullanılır?

Önemli borsaları ve hisse senedi portföyünüzü takip edin, zaman içindeki değer değişimlerini görün ve takip ettiğiniz şirketlerin haberlerini alın.

borsa

Hisse senedi listenizi yönetme: 032014_1727_16.png simgesine dokunun.

  • Öğe ekleme: 032014_1648_5.png simgesine dokunun. Bir sembol, şirket adı, fon adı ya da endeks girip Ara düğmesine dokunun.
  • Öğeyi silme:  032014_1648_2.pngsimgesine dokunun.
  • Öğelerin sırasını yeniden düzenleme: 032014_1648_3.pngsimgesini yukarıya veya aşağıya sürükleyin.

Hisse senedi bilgilerini görüntülerken, ekranı fiyat değişimine, piyasa değerine veya yüzde değişimine değiştirmek için ekranın sağ tarafındaki değerlerden birine dokunabilirsiniz. Özeti, grafiği veya seçilen hisse senedi haberlerini görmek için hisse senedi listesinin altındaki bilgiyi kaydırın. Makaleyi Safari’de görüntülemek için bir haber başlığına dokunun. Hisse senetlerinizi Bildirim Merkezi’nin Bugün sekmesinde de görebilirsiniz.

Not: Fiyatlar, raporlama servisine bağlı olarak 20 dakika veya daha fazla gecikmeli olabilir.

Haber makalesini okuma listenize ekleme: Haber başlıklarına dokunup parmağınızı basılı tutun ve daha sonra Okuma Listesine Ekle düğmesine dokunun.
Daha fazla bilgi edinme:  simgesine dokunun.

Tam ekran grafik görüntüleme: iPhone’u yatay yöne döndürün. Diğer hisse senedi grafiklerinizi görmek için sola veya sağa kaydırın.

  • Belirli bir tarih veya saatteki değeri görme: Tek parmağınızla grafiğe dokunun.

  • Zaman içerisindeki değer farkını görme: İki parmağınızla grafiğe dokunun.

Hisse senedi listenizi iOS aygıtlarınızda güncel tutmak için iCloud’u kullanma: Ayarlar > iCloud > Belgeler ve Veriler bölümüne gidin ve sonra Belgeler ve Veriler’i açın (saptanmış olarak açıktır).

 

İphone da Notlar, Anımsatıcılar Ve Borsa İçin Yorum Yap