İphone da Saat ve Alarm Ayarları

akıllı telefonlarımızdaki saat ve alarm ayarlarını yapmak yada farklı ülkelerin saatlerini eklemek için yazımızı takip edin.

İlk saat, iPhone’u ayarladığınız konumu taban alan saati görüntüler. Diğer büyük şehirlerdeki ve saat dilimlerindeki saati göstermek için başka saatler ekleyin.

saat

İphone da Alarmlar ve Sayaçlar

iPhone’un sizi uyandırmasını mı istiyorsunuz? Alarm’a dokunun, sonra simgesine dokunun. Uyanma zamanınızı ve diğer seçenekleri ayarlayın, sonra alarma bir ad verin (“Futbol antrenmanı” gibi).

saat

Artık zamanı boşa harcama yok! Zaman tutmak ve tur sürelerini kaydetmek için kronometreyi kullanabilir veya zamanı geldiğinde sizi uyaracak bir sayaç da ayarlayabilirsiniz. Yumurta kaynatıyorsanız, Siri’ye “Set the timer for 3 minutes” komutunu vermeniz yeterlidir.

Müzik veya podcast dinlerken uyuyakalmak mı istiyorsunuz? Sayaç’a dokunun, sonra Sayaç Bitince’ye dokunun ve alt taraftaki Çalmayı Durdur’u seçin.

Saat özelliklerine hızlı erişme: Denetim Merkezi’ni açmak için ekranın alt kenarından yukarıya kaydırın, sonra saat simgesine dokunun. iPhone kilitli olsa bile alarmlara Denetim Merkezi’nden erişebilirsiniz.

 

İphone da Saat ve Alarm Ayarları İçin Yorum Yap