İphone FaceTime Nedir? Ne İşe Yarar?

İphone FaceTime Nasıl Kullanılır?

İphone ile Yüz yüze görüntülü görüşebilmek için face time’ı kullanın. Diğer iOS aygıtlarını veya FaceTime’ı destekleyen bilgisayarları görüntülü veya sesli aramak için FaceTime’ı kullanın. FaceTime kamerası yüz yüze konuşma yapmanızı sağlar; etrafınızda gördüklerinizi paylaşmak için arkadaki iSight kameraya (bazı modellerde yoktur) geçin.

Not: FaceTime bazı bölgelerde kullanılamayabilir.

FaceTime

Wi-Fi bağlantısı ve bir Apple kimliğiyle FaceTime aramaları yapabilir ve FaceTime ile aranabilirsiniz (önce Apple kimliğinizi kullanarak giriş yapın veya yeni bir hesap yaratın). iPhone 4S veya daha yenisi için, FaceTime aramalarını hücresel veri bağlantısı ile de yapabilirsiniz (ek ücretlere neden olabilir). Bu özelliği kapatmak için, Ayarlar > Hücresel bölümüne gidin.

Arama Yapma ve Aranma

FaceTime ile arama yapma: Ayarlar > FaceTime bölümünde FaceTime’ın açık olduğundan emin olun. FaceTime’a dokunun, sonra Kişiler’e dokunun ve bir ad seçin. Görüntülü arama yapmak için  032014_1727_8.png simgesine veya sesli arama yapmak için 032014_1727_7.png simgesine dokunun.

FaceTime

Aramayı başlatmak için sesinizi kullanın. Ana Ekran düğmesini basılı tutun, sonra “FaceTime” ifadesini, ardından aranacak kişinin adını söyleyin.

Yeniden aramak mı istiyorsunuz? Son Aramalar’a dokunun, sonra bir adı veya numarayı seçin.

Şu anda aramayı cevaplayamıyor musunuz? FaceTime araması geldiğinde cevaplayabilir, reddedebilir veya başka bir seçenek seçebilirsiniz.

FaceTime

Ekibin tümünü görme: FaceTime’ı yatay yönde kullanmak için iPhone’u yana döndürün. Yönün istemeden değişmesini engellemek için, iPhone’u düşey yöne kilitleyin.

Aramaları Yönetme

Görüşme sırasında başka işler yapın. Ana Ekran düğmesine basın, sonra bir uygulama simgesine dokunun. Arkadaşınızla konuşmaya devam edebilirsiniz ama birbirinizi göremezsiniz. Videoya dönmek için, ekranın en üstündeki yeşil çubuğa dokunun.

Favoriler’den faydalanın. Favoriler’e dokunun. Bir favori eklemek için, simgesine dokunun, sonra bir kişi seçin ve Favoriler’e Sesli FaceTime veya FaceTime olarak ekleyin. Bir favoriyi aramak için, listede adına dokunun. Bulunduğunuz yerin dışındaki kişilere ait telefon
numaralarının ülke kodu ve alan kodu içerdiğinden emin olun.

Aramaları dengeleyin. FaceTime aramaları yönlendirilmez. FaceTime görüşmesi sırasında başka bir arama gelirse, FaceTime aramasını bitirip gelen aramayı cevaplayabilir, gelen aramayı reddedebilir veya mesajla yanıtlayabilirsiniz.

İstenmeyen arayanları engelleyin. Ayarlar > FaceTime > Engellenenler bölümüne gidin. Engellenen kişiler tarafından sesli veya FaceTime ile aranmayacak ve bu kişilerden mesaj almayacaksınız. Aramaları engelleme hakkında daha fazla bilgi için, bakınız:
support.apple.com/kb/HT5845?viewlocale=tr_TR.
Ayarlar’daki diğer seçenekler; FaceTime’ı açıp kapatmanızı, FaceTime ile kullanılacak telefon numarasını, Apple kimliğini veya e-posta adresini belirtmenizi ve arayan numaranızı ayarlamanızı sağlar.

İphone FaceTime Nedir? Ne İşe Yarar? İçin Yorum Yap