İphone İle Video İzleme Ve Video Ayarları

İlk Bakışta İphone Videolar

İphone’un en keyifli taraflarından biri de videolarla oynamak. video kalitesi iyi olunca izlemekte ayrı bir keyif verir.

video

Videoyu izleme: Video listesinde videoya dokunun.

iPhone ile çektiğiniz videolar nerede? Fotoğraflar uygulamasını açın.
Yayımlansın mı indirilsin mi? Videonun küçük resminde  simgesini görünüyorsa, Internet
bağlantınız olduğu sürece videoyu iPhone’a indirmeden izleyebilirsiniz. Videoyu Wi-Fi’yi veya hücresel bağlantıyı kullanmadan izleyebilmek amacıyla iPhone’a indirmek için, video ayrıntılarında 032014_1654_2.png simgesine dokunun.

Podcast’leri veya iTunes U videolarını mı arıyorsunuz? App Store’dan ücretsiz Podcast’ler uygulamasını veya iTunes U uygulamasını indirin.

Uyku için sayacı ayarlama: Saat uygulamasını açın ve Sayaç’a dokunun, sonra saat ve dakika sayılarını ayarlamak için yukarıya veya aşağıya doğru kaydırın. Sayaç Bitince düğmesine dokunup Çalmayı Durdur öğesini seçin, Ayarla düğmesine dokunun ve sonra Başlat
düğmesine dokunun.

Videoları Arşivinize Ekleme

iTunes Store’da video satın alma veya kiralama: Videolar uygulamasında Mağaza’ya dokunun veya iPhone’da iTunes Store uygulamasını açın ve Videolar’a dokunun. iTunes hesabınızı kullanarak satın aldığınız videolar, onları satın almak için hangi iOS aygıtını veya bilgisayarı kullanmış olursanız olun iPhone’daki Videolar’da kullanılabilir. iTunes Store bazı bölgelerde kullanılamayabilir.

Videoları bilgisayarınızdan aktarma: iPhone’u bağlayın, sonra videoları bilgisayarınızdaki iTunes’dan eşzamanlayarak aktarın.

Videoları bilgisayarınızdan duraksız yayımlama: Bilgisayarınızdaki iTunes’da Ev Paylaşımı’nı açın. Sonra, iPhone’da Ayarlar > Videolar bölümüne gidin ve bilgisayarınızda Ev Paylaşımı’nı ayarlamak için kullandığınız Apple kimliğini ve parolasını girin. Daha sonra iPhone’da Videolar’ı açın ve video listesinin en üstündeki Paylaşılan’a dokunun.

Videoyu iPhone ile çalışacak şekilde dönüştürme: Bir videoyu iTunes’dan iPhone’a eşzamanlayarak aktarmaya çalışıyor ve videonun iPhone’da oynatılamayacağını belirten bir ileti görüyorsanız videoyu dönüştürebilirsiniz. iTunes arşivinizde videoyu seçip Dosya > Yeni
Sürüm Yarat > “iPod veya iPhone Sürümünü Yarat” komutunu seçin. Daha sonra, dönüştürülmüş videoyu eşzamanlayarak iPhone’a aktarın.

Bir videoyu silme: Koleksiyonunuzun sağ üst tarafındaki Düzenle’ye dokunun. Bir dizinin tek bir bölümünü silmek için, Bölümler listesindeki bölümün üzerinde sola kaydırın. iPhone’dan bir video (kiralanmış film dışında) silindiğinde, video bilgisayarınızdaki iTunes arşivinden silinmez ve videoyu daha sonra eşzamanlayarak tekrar iPhone’a aktarabilirsiniz. Videoyu eşzamanlayarak
tekrar iPhone’a aktarmak istemiyorsanız, iTunes’u videoyu eşzamanlamayacak şekilde ayarlayın.

Önemli: Kiralanmış bir filmi iPhone’dan silerseniz, öğe kalıcı olarak silinir ve bilgisayarınıza geri aktarılamaz.

Çalmayı Denetleme

Videoyu ekranı dolduracak ya da ekrana sığacak şekilde ölçekleme:  veya simgesine dokunun. Veya denetimleri göstermeden ölçeklemek için videoya çift dokunun. Ölçekleme denetimlerini görmüyorsanız, videonuz zaten ekrana mükemmel bir şekilde sığıyordur.

 

Baştan başlama: Video bölümler içeriyorsa, oynatma çubuğunu ilerleme çubuğu boyunca tamamen sola sürükleyin. Hiçbir bölüm yoksa,  simgesine dokunun.

Bir sonraki veya bir önceki bölüme atlama:  veya  simgesine dokunun. Uyumlu bir mikrofonlu kulaklık setinin ortasındaki düğmeye veya eşdeğerine iki kez (bir sonrakine atlama) veya üç kez de (bir öncekine atlama) basabilirsiniz.

Geri veya ileri sarma:  veya  simgesini basılı tutun.

Farklı bir seslendirme dili seçme: Video başka diller sunuyorsa,  simgesine dokunun, sonra Ses listesinden bir dil seçin.

Altyazıları veya gizli altyazıları gösterme:  simgesine dokunun. Bazı videolar altyazı veya gizli altyazı seçeneği sunmayabilir.

Gizli altyazıların görünüşünü özelleştirme: Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Altyazılar bölümüne gidin.

Gizli altyazıları ve sağır veya işitme güçlüğü çekenler için altyazıları mı görmek istiyorsunuz? Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Altyazılar bölümüne gidin ve İşitme Engelliler İçin Altyazılar seçeneğini açın.

Videoyu televizyonda izleme:  simgesine dokunun.

İphone Videolar Uygulaması İçin Ayarlar

Şunları yapabileceğiniz Ayarlar > Videolar bölümüne gidin:

  • Oynatmanın nereden sürdürüleceğini seçme
  • Yalnızca iPhone’daki videoları göstermeyi seçme
  • Ev Paylaşımı’nda oturum açma

İphone İle Video İzleme Ve Video Ayarları İçin Yorum Yap