İPhone Pili Şarj Etme ve İzleme

Pil Şarj Etme ve İzleme Nasıl Yapılır?

Bu akıllı cihazların şarj edilmesi de biraz karmaşık gelebilir. ama şarj ederken sadece dikkat etmemiz yeterli olacaktır.

iPhone, şarj edilebilir dahili bir lityum iyon pile sahiptir. Pil ömrünü uzatma ipuçları da dahil olmak üzere pil hakkında daha fazla bilgi için, www.apple.com/tr/batteries adresine gidin.

Pili şarj etme: Birlikte gelen kabloyu ve USB güç adaptörünü kullanarak iPhone’u bir elektrik prizine bağlayın.
iphone
Not: iPhone’un elektrik prizine bağlanması iCloud yedeklemesini veya kablosuz iTunes eşzamanlamasını başlatabilir.
iPhone’u bilgisayarınıza bağlayarak da pili şarj edebilirsiniz; bu aynı zamanda iPhone’u iTunes ile eşzamanlamanızı da sağlar. Klavyenizde yüksek güç sağlayan bir USB 2.0 veya 3.0 kapısı olmadığı sürece, iPhone’u bilgisayarınızdaki bir USB 2.0 veya 3.0 kapısına bağlamanız gerekir.

Önemli: iPhone; kapalı veya uyku durumunda ya da bekleme modunda olan bir bilgisayara bağlanırsa, iPhone’un pili şarj olacağı yerde boşalabilir.
Sağ üst köşedeki pil simgesi, pil düzeyini veya pilin şarj durumunu gösterir. Kalan pil yüzdesini görüntülemek için, Ayarlar > Genel > Kullanım bölümüne gidin. Pilin, iPhone eşzamanlanırken veya kullanılırken şarj edilmesi daha uzun sürebilir.

Önemli: iPhone’un pili çok azalmışsa; onu tekrar kullanabilmeniz için iPhone’un on dakikaya kadar şarj edilmesi gerektiğini belirtmek üzere bitmek üzere olan bir pil resmi görüntülenebilir. iPhone’un pili çok çok azsa, “pil azaldı” resimlerinden birisi gözükmeden önce bir iki dakika boyunca boş ekran görünebilir.
Şarj edilebilir pillerin sınırlı sayıda şarj döngüleri vardır ve zaman içerisinde değiştirilmeleri gerekir. iPhone pili kullanıcı tarafından değiştirilemez; pil yalnızca yetkili bir servis sağlayıcı tarafından değiştirilebilir. www.apple.com/tr/batteries bakın.

İPhone Pili Şarj Etme ve İzleme İçin Yorum Yap