İphone Pusula Kullanımı

İphone Pusula Nasıl Kullanılır?

İphone Pusula ile yön bulmak artık daha kolay yanınızda extra pusula taşımanıza gerek kalmadı. Yön bulun, enlem ve boylam bilgilerinizi görün, yüksekliği bulun veya eğimi ölçün.

pusula

Konumunuzu görme: O anki konumunuzu görmek için, Ayarlar > Gizlilik > Konum Servisleri bölümüne gidin ve Konum Servisleri’ni ve Pusula’yı açın.

Rotanızda kalma: Şu anki istikamete kilitlenmek için ekrana dokunun, sonra rotadan çıkıp çıkmadığınızı görmek için kırmızı bandı takip edin.

Önemli: Pusulanın doğruluğu manyetik veya çevresel parazitlerden etkilenebilir; iPhone kulaklığında bulunan mıknatıslar bile sapmaya neden olabilir. Sayısal pusulayı yalnızca temel navigasyon yardımı için kullanın. Hassas konum, yakınlık, mesafe veya yön belirlemede
ona güvenmeyin.

Aynı Hizada

pusula

Hizayı gösterme: Pusula ekranında sola kaydırın.

Düz asma: iPhone’u bir resim çerçevesine veya başka bir nesneye doğru tutun, sonra yeşil görünceye dek nesneyi döndürün. Gerçek hizalama için, sapma siyah arkaplanda görüntülenir.
Arkaplan kırmızıysa (göreceli eğimi belirtir), yeniden siyaha değiştirmek için ekrana dokunun.

Masayla hizalama: iPhone’u masanın üzerine düz koyun.

Eğimi ölçme: iPhone’u ölçmek istediğiniz yüzeye doğru tutun, sonra eğimi yakalamak için ekrana dokunun. İstediğiniz eğim siyahla, sapma kırmızıyla gösterilir. Standart hizalamaya dönmek için yeniden dokunun.

İphone Pusula Kullanımı İçin Yorum Yap