İPhone Sesle Denetim Nasıl Yapılır?

Sesle Denetimi Kullanmak

Sesle Denetim’i kullanarak telefon görüşmeleri yapın ve müzik çalmasını denetleyin. iPhone 4S veya daha yenisinde iPhone’u sesle denetlemek için Siri’yi de kullanabilirsiniz.
Not: Siri açıkken Sesle Denetim ve Sesle Denetim ayarları kullanılamaz.

iphone
Sesle Denetim’i kullanma: Ayarlar > Genel > Siri bölümünde Siri’yi kapatın, sonra Sesle Denetim ekranı görününceye ve bir bip sesi duyuncaya dek Ana Ekran düğmesini basılı tutun ya da mikrofonlu kulaklık setinizin ortasındaki düğmeyi basılı tutun.
En iyi sonuçlar için:
• Anlaşılır ve doğal bir biçimde konuşun.
• Yalnızca Sesle Denetim komutlarını, adları ve numaraları söyleyin. Komutlar arasında biraz duraklayın.
• Tam adları kullanın.
Sesle Denetim için kullanılan dili (veya diyalekti ya da ülkeyi) değiştirme: Saptanmış olarak Sesle Denetim, sesli komutları iPhone için ayarlanmış olan dilde (Ayarlar > Genel > Uluslararası >
Dil bölümünde) söylemenizi bekler. Sesle Denetim’i başka bir dilde kullanmak için, Ayarlar > Genel > Uluslararası > Sesle Denetim bölümüne gidin.
Müzik uygulaması için Sesle Denetim her zaman açıktır ama iPhone kilitliyken sesle aramayı engelleyebilirsiniz. Ayarlar > Genel > Parola ve Parmak İzi (iPhone 5s) veya Ayarlar > Genel > Parolayla Kilitleme (diğer modeller) bölümüne gidin, sonra Sesle Arama’yı kapatın.

İPhone Sesle Denetim Nasıl Yapılır? İçin Yorum Yap