İPhone Sesler ve Sessize Alma Özelliği

iphone da seslerle ilgili ayarlar için aşağıdaki yazımızı okuyun.

Sesler ve sessize alma

Arandığınızda ve mesaj, sesli mesaj, e-posta, Tweet, Facebook gönderisi, anımsatıcı veya başka bir etkinlik aldığınızda iPhone’un çalacağı sesleri değiştirebilir veya kapatabilirsiniz.

Ses seçeneklerini ayarlama: Zil sesleri ve uyarı sesleri, titreşim ayarları ve modelleri ve zil sesi ile uyarı sesi yüksekliği gibi seçenekler için Ayarlar > Sesler bölümüne gidin.

Titreşim modellerini ayarlama: Ayarlar > Sesler bölümüne gidin ve sonra Sesler ve Titreşim Modelleri listesinden bir öğe seçin. Bir model seçmek veya kendi modelinizi yaratmak için Titreşim’e dokunun.

Rahatsız Etme

Rahatsız Etme, akşam yemeğine veya uyumaya giderken iPhone’u sessize almanın kolay bir yoludur. Aramaların ve uyarıların ses çıkarmasını veya ekran ışığının yanmasını engeller.

Rahatsız Etme’yi açma: Denetim Merkezi’ni açmak için ekranın alt kenarından yukarıya kaydırın, sonra simgesine  dokunun. Rahatsız Etme açıkken, durum çubuğunda  simgesi görünür.
Not: Rahatsız Etme açıkken bile alarm sesleri duyulur. iPhone’un sessiz olmasını garantilemek için, onu kapatın.

Rahatsız Etme’yi ayarlama: Ayarlar > Rahatsız Etme bölümüne gidin.
Sessiz saatleri ayarlayabilir, Hızlı Arama listenizden veya kişi gruplarından gelen aramalara izin verebilir ve acil durumlar için yinelenen aramaların çalmasına izin verebilirsiniz. Rahatsız Etme’nin iPhone’u yalnızca kilitliyken mi yoksa kilitli olmasa bile mi sessize alacağını da ayarlayabilirsiniz.

İPhone Sesler ve Sessize Alma Özelliği İçin Yorum Yap