İphone Sesli Notlar Özelliğini Kullanma

İphone Sesli Notlar Ne İşe Yarar? Nasıl Çalışır?

Sesli Notlar iPhone’u taşınabilir bir kayıt cihazı olarak kullanmanızı sağlar. Bu uygulamayı yerleşik mikrofonla, iPhone veya Bluetooth mikrofonlu kulaklık seti mikrofonuyla ya da desteklenen bir harici mikrofonla kullanın.

sesli

Kayıt Yapma

Kayıt yapma: simgesine dokunun veya mikrofonlu kulaklık setinizin ortasındaki düğmeye basın. Duraklatmak veya sürdürmek için simgesine yeniden dokunun. Kaydı kaydetmek için, Bitti’ye dokunun.
Yerleşik mikrofon kullanılarak yapılan kayıtlar monodur ama iPhone mikrofonlu kulaklık seti jakıyla veya Lightning bağlayıcısı (iPhone 5 veya daha yenisi) ya da 30 iğneli Dock bağlayıcısı (iPhone 4S veya daha eskisi) ile çalışan harici bir stereo mikrofon kullanarak stereo kayıt yapabilirsiniz. Apple’ın “Made for iPhone” veya “Works with iPhone” logosuyla işaretlenmiş aksesuarları arayın.

Kayıt düzeyini ayarlama: Mikrofonu kayıt yaptığınız şeye yaklaştırın. Daha iyi bir kayıt kalitesi için, en yüksek ses düzeyinin şu değerler arasında olması gerekir: –3 dB ile 0 dB.

Başlatma ve durdurma seslerini kapatma: Sesi tamamen kısmak için iPhone’un ses yüksekliği düğmelerini kullanın.

Çoklu görevler gerçekleştirme: Kayıt sırasında başka bir uygulamayı kullanmak için, Ana Ekran düğmesine basıp başka bir uygulamayı açın. Sesli Notlar’a dönmek için, ekranın en üstündeki kırmızı çubuğa dokunun.

Sesli Notu Dinleme

Kaydı dinleme: Listede kayda dokunun, sonra simgesine dokunun. Duraklatmak için  simgesine dokunun.

Kaydı kısaltma: Kayda dokunun, Düzenle’ye dokunun, sonra kırmızı başlangıç ve bitiş işaretlerini sürükleyin. Örneğini dinlemek için simgesine dokunun. Ayarlamaları yaptıktan sonra kaydetmek için Kısalt’a dokunun. Kısalttığınız bölümler geri alınamaz.

Kayıtları Bilgisayarınıza Taşıma

Sesli notları bilgisayarınızdaki iTunes arşiviyle eşzamanlayabilir ve daha sonra bunları bilgisayarınızda dinleyebilir veya başka bir iPhone ya da iPod touch ile eşzamanlayabilirsiniz.
Eşzamanlanmış bir sesli notu iTunes’dan sildiğinizde not, kaydedildiği aygıtta kalır ama eşzamanladığınız diğer iPhone’lardan veya iPod touch’lardan silinir. Eşzamanlanmış bir sesli notu iPhone’da silerseniz, iPhone’u iTunes ile bir sonraki eşzamanlayışınızda sesli not tekrar iPhone’a kopyalanır ama bu kopyayı ikinci bir kez eşzamanlayarak iTunes’a aktaramazsınız.

Sesli notları iTunes ile eşzamanlama: iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın ve daha sonra iTunes’da iPhone’u seçin. Ekranın üst kısmında Müzikler’i seçin (Uygulamalar ile Filmler arasında), Müzikleri Eşzamanla’yı seçin, “Sesli notları dahil et” seçeneğini seçin ve Uygula’yı tıklayın.
iPhone’dan eşzamanlanarak bilgisayarınıza aktarılan sesli notlar Müzik listesinde ve iTunes’da Sesli Notlar listesinde görünür. Bilgisayarınızdan eşzamanlanarak aktarılan sesli notlar iPhone’da Sesli Notlar uygulamasında görünür ama Müzik uygulamasında görünmez.

İphone Sesli Notlar Özelliğini Kullanma İçin Yorum Yap