iPhone’umu Bul Özelliğini Kullanma

iPhone’umu Bul Ne İşe Yarar? Nasıl Çalışır?

İphonunuzun kaybolma yada çalınma ihtimaline karşı iPhone’umu Bul özelliğini mutlaka aktif etmelisiniz. Peki iphonumu bul özelliği nedir? nasıl çalışır? işte sorularınızın cevabı;

iPhone’umu Bul; başka bir iPhone’daki, iPad’deki veya iPod touch’taki ücretsiz iPhone’umu Bul uygulamasını (App Store’da bulunabilir) ya da bir web tarayıcı ile www.icloud.com adresine giriş yapmış bir Mac’i veya PC’yi kullanarak iPhone’unuzu bulmanıza ve güvenlik altına almanıza yardımcı olabilir. iPhone’umu Bul’u açtığınızda Etkinleştirme Kilidi otomatik olarak açılır. Herhangi biri iPhone’unuzu silmeye veya yeniden etkinleştirmeye çalıştığında Apple kimliğinizi ve parolanızı isteyerek hırsızlığı önlemeye yardımcı olabilir.

iphone

iPhone’umu Bul’u açma: Ayarlar > iCloud > iPhone’umu Bul bölümüne gidin.
Önemli: iPhone’umu Bul özelliklerini kullanmak için, iPhone’umu Bul’un iPhone’unuz kaybolmadan önce açılmış olması gerekir. iPhone’u bulup güvenlik altına alabilmeniz için aygıtın Internet’e bağlanabiliyor olması gerekir.

iPhone’umu Bul’u kullanma: iOS aygıtında iPhone’umu Bul uygulamasını açın veya bilgisayarınızda www.icloud.com adresine gidin. Giriş yapın ve aygıtınızı seçin.
• Ses çalma: Sesi iki dakika boyunca çalar.
• Kayıp Modu: Kaybolan iPhone’unuzu hemen parolayla kilitleyebilir ve iPhone’a iletişim numarası görüntüleyen bir mesaj yollayabilirsiniz. iPhone bulunduğu konumu da izler ve bildirir, böylece iPhone’umu Bul uygulamasını denetlediğinizde onun nerede olduğunu görebilirsiniz.
• iPhone’u silme: iPhone’unuzdaki tüm bilgileri ve ortamları silerek ve iPhone’u özgün fabrika ayarlarına döndürerek gizliliğinizi korur.
Not: Etkinleştirme Kilidi’ni kapatmak ve kişisel bilgilerinizi silmek için, satmadan veya başkasına vermeden önce iPhone’unuzu silmeniz gerekir. Ayarlar > Genel > Sıfırla > Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil bölümüne gidin.

iPhone’umu Bul Özelliğini Kullanma İçin Yorum Yap