Klavye Rehberi – Klavye Hakkında Herşey

Klavye Hakkında Aradığınız Herşey

Klavye temelde bilgisayar ekranında bilgiler girmeye ve komutlar vermeye yarayan bir araçtır.Klavye üzerinde onlarca tuş bulunmaktadır ve sayısı değişebilmektedir.Klavye üzerindeki tuşlar harlerden ve rakamlardan oluşmaktadır.Klavye üzerinde bulunan tuşları harf rakamların dışında iki bölümde incelemek mümkündür.Bu tuşları evresel tuşlar ve özel tuşlar olmak üzere iki bölümde incelemek mümkündür.Bu tuşlarla birlikte aynı anda kullanılan tuşlarda bulunmaktadır.

Evrensel tuşları ele alırsak, bağımsız olarak kullanılan ve bir kısım görevlerin atanmış olduğu tuşlar olduğunu göreceğiz.Evrensel tuşlar arasında harf tuşları, nümerik tuş takımı (sağdaki rakamlar), imleci hareketettirmeye yarayan yön tuşları ve silme işlemleri için kullanılan “Delete” ile “Backspace” tuşlarını gösterebiliriz.

Özel tuşlara gelince, bağımsız olmayıp kullanılan programa göre görev aldıklarını görürüz.Bu tuşlara F1, F2 gibi fonksiyon tuşlarını örnek verebiliriz.Şimdi klavye hakkında bütün detayları öğrenmek için hazırladığımız rehbere göz atmalısınız.İşte klavye hakkında herşey…

Klavye Rehberi – Klavye Hakkında Herşey” İçin 4 Cevap

  1. arkadaşlar ellerinize sağlık.sizi tebrik ediyorum.sayenizde bugün iş hayatımda işime yarayacak çok güzel şeyler öğrettiniz bana.emek bu işte.

  2. ooofff bende bu caps lock tuşu ne diyorum onun için faceme giremiyorum…anladım hemen girim

  3. Gerçekten Çok Tesekkür Ederim Ama Ben Bunları Biliyodum Şimdide İns Tuşu Ve Home,End,PG Up,PG dn(pg down) Tuslarına Bakıcam 😀 😛 🙁 D: 3:) :=)

Klavye Rehberi – Klavye Hakkında Herşey İçin Yorum Yap