Klavyedeki Alt Tuşu Ne İşe Yarar?

Alt Tuşunun Görevi

Klavye üzerinde bulunan Alt tuşu iki farklı görevi yerine getirmek için kullanılmaktadır.Klavye üzerinde iki adet Alt yazısının bulunduğu tuş bulunmaktadır.Birisi Alt diğeri ise Alt Gr.Bizim anlattığımız Alt tuşu, diğeri ile karıştırmayın.

Alt tuşu iki farklı görevi yerine getirir demiştik.İlk görevi ve en önemli işlevi ana menüyü seçmektir.Alt tuşunu kullanarak farklı seçenekleri gezinebilirsiniz.

Alt tuşunun ikinci görevi ise diğer tuşlarla birlikte kullanıldığında ortaya çıkar.Buna örnek vermek gerekirse; Mesela açık bir pençedeki “Dosya” menusunu seçmek istiyorsanız, önce Alt tuşuna, daha sonra “Dosya” kelimesinde altı çizili olan D harfine basmalısınız. Düzen menusunu açmak içinse yine önce Alt, sonra da Z tuşlarına basmanız gerekir.

Klavyedeki Alt Tuşu Ne İşe Yarar?” İçin 4 Cevap

  1. Yahu arkadaş. Bu klavye İngilizce tabanlı üretilmiyor mu ? Bakıyorsun Amerika’da da Hindistan’da da hep Alt tuşu. Bildiğin Türkçe yani. Alt tuşuna bastığında otomatikman menü başlığının ilk harfinin altindaki çizgiden neyi seçeceğini bilebiliyorsun. Alt kelimesi klavyede neye göre verilmiş ? Açılımı nedir ?

Klavyedeki Alt Tuşu Ne İşe Yarar? İçin Yorum Yap