Küçük Windows 7 Masaüstü İzleme Araçları

Birbirinden Güzel Araçlar

Windows 7 diğer işletim sistemlerinden farklı olarak bir takım masaüstü araçları ile birlikte geldi.Haber başlıkları ve hava durumu gibi araçların bulunduğu işletim sisteminiz için daha farklı amaçlar için araçları ek programlarla temin etmeniz gerekir.Farklı amaçlarınız için bir çok masaüstü aracı temin edebileceğiniz binlerce uygulama vardır.Bilgisayarınızdaki ağ, sistem kaynakları, pil seviyesi gibi anahtar işlemleriniz için birbirinden güzel ve faydalı araçlar bir arada…

Sistem bilgisi araçları

Sysinfo: Bu araç ile işlemci kullanımı, disklerdeki boş alan, ağ bağlantıları ve pil ömrü gibi işletim sistemi detaylarını görebilirsiniz.

System Control A1: System Control A1, dijital saat, bellek durumu, işlemci çekirdeklerinin kullanım oranı gibi seçenekler sunuyor.

Sıcaklık ölçme araçları

Core Temp Gadget: Core Temp Gadget isimli uygulamanın çalışması için Core Temp uygulamasını da yüklemeniz gerekiyor. Core Temp Gadgetile saat hızı, bellek kullanımı, destekleniyorsa çip voltajı gibi bilgileri görüntüleyebiliyorsunuz. Çekirdeklerin sıcaklığı ayrıntılı bir şekilde ayrı ayrı görüntülenebiliyor, grafik üzerinde ekrana yansıtılıyor.

CPU ve Bellek kullanımı

Top Process Monitor: Sistem kaynaklarını kullanan programları görüntüleyebilen Top Process Monitor ile en çok kaynak kullanan programların CPU kullanımına, bellek kullanımına, sanal bellek kullanımına, giriş ve çıkış işlemlerine göre ve sürücü okuma yazmaya göre sıralayabiliyor.

Bağlantı bilgisi araçları

Network meter: Bu program ile kablolu ve kablosuz bağlantılarınız arasında aktarılan toplam veri, bağlantı hızı, harici ve dahili IP adresi gibi bilgileri görüntüleyebiliyorsunuz.

DC Wireless Network Monitor: Bu araçile Wi-Fi sinyal gücü, bağlantı kimliği, IP numarası, şifreleme durumu bilgilerini görüntüleyebiliyorsunuz.

Disk araçları

O&O DiskStat: Diskinizdeki boş alanları, diskinizin sıcaklığı ve sağlık durumu size gösteriyor.

Drive Meter: Bu araç, her sürücüye giren ve çıkan verilerin hızını KB olarak hem de yüzde olarak gösteriyor.

Grafik kartını aracı

GPU Monitor: GPU Monitor ile ne kadar video belleğinin kullanıldığını, grafik işlemcisinin kullanım yüzdesini, grafik çipinin ve kartının sıcaklığını görebilirsiniz.

Pil durumunu öğrenme

9-skin Battery Meter: Windows 7’nin pil durumunu gösteren bir uygulamadır.9-skin Battery Meter ise pilinizin şu anki durumunu hoş bir tarzda masaüstünüze taşıyor.

Küçük Windows 7 Masaüstü İzleme Araçları” İçin Bir Cevap

Küçük Windows 7 Masaüstü İzleme Araçları İçin Yorum Yap