LG Uzaktan Erişim Servis Hizmetleri Uygulaması

Mobil Bakım Uygulaması

LG mobil dünyada yepyeni bir akım yaratacak, çığır açacak bir uygulamayı hayata geçiriyor.Dünyada bir ilk olan bu uygulama ile artık LG kullanıcıları telefonlarında meydana gelen bir arıza için LG servislerine gitmeyecek.Çünkü LG, Uzaktan Çağrı ve LG FOTA () sistemlerini içeren “Uzaktan Erişim Servis Hizmetleri Uygulamasını devreye sokuyor.

Dünyada ilk defa bir mobil bakım hizmetini sunacak olan LG, cep telefonu kullanıcılarının arıza bildirimlerini alacak.Bütün üst kategori akıllı telefonlarına bu uygulama hizmeti verecek olan LG’nin bu hizmeti vereceği modeller arasında LG Optimus 2X, LG Optimus Black ile LG Optimus 3D de bulunuyor.

LG’nin yaptığı basın bildirisinde verilen diğer bilgiler ise aşağıdaki gibidir;

Kullanıcılar, önceden yüklenmiş “Uzaktan Erişim Servis Hizmetleri Uygulaması” ile telefonlarındaki sorunu servise başvurmadantanılayabiliyor. Kayıt işleminin ardından, LG CIC temsilcileri kullanıcının Optimus akıllı telefonuna kablosuz olarak ulaşabiliyor. Uygulama kapsamında LG’nin teknik personeli e-postalar, iletiler, ajanda veya resimler gibi kişisel bilgilere, kullanıcının onayı olmadan erişemiyor.

Kullanıcılar aynı zamanda, akıllı LG FOTA sisteminden ve önceden yüklenmiş FOTA uygulamasından yararlanarak, güncellemelere ilişkin bildirimleri düzenli olarak alabiliyor. Sistem sayesinde müşteriler, bilgisayara bağlanmaya veya servise gitmeye gerek kalmadan telefonlarını en yeni işlevler ve özelliklerle güncelleyebiliyorlar.

LG’nin “Uzaktan Erişim Servis Hizmetleri Uygulaması”, yılın ikinci yarısı boyunca Avrupa ve Asya Pasifik bölgesinin yanı sıra, Güney Amerika ve Orta Amerika’da de hizmete sunulacak.

LG Uzaktan Erişim Servis Hizmetleri Uygulaması İçin Yorum Yap