Medya Oynatıcıları Kısayol Tuşları İle Kontrol Edin

Piyasada bir çok medya oynatıcı (video, ses, radio ) programları var. Kullanmış olduğunuz medya oynatıcısını kısayol tuşları ile kontrol etmek ister misiniz?

Kullanıma basit bir uygulama mevcut. MPH (Media Player Hotkeys) uygulaması sayesinde kullandığınız medya oynatıcısı için kısayol tuşu ayarlıyorsunuz ve atadığınız kısayol tuşları programlarınızı kontrol edebiliyorsunuz.

1×1, AIMP, AIMP3, ALPlayer, ALSong, Billy, CoolPlayer, Foobar2000 WA, Foobar2000, KMPlayer, Light Alloy, Media Player Classic, PotPlayer, Quintessential Media Player, Screamer Radio, STP, Spider Player, Trout, VLC, Winamp, ve Windows Media Player medya oynatıcılarını destekler. MPH (Media Player Hotkeys) ile desteklenen bu medya oynatıcılar için kısayol tuş kombinasyonu yapılandırmak için tasarlanmış ücretsiz bir uygulama.

Programı oldukça küçük ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Hotkeys, Players ve Options yapılandırma seçenekleri mevcut.

Hotkeys-Kısayollar sekmesi tüm özel kısayol tuşların listesini içerir. Örneği Play/Pause, ses artırma/azaltma gibi atanan kısayol tuşları gösterir. Pencerenin sağ tarafından, kısayol ekleyebilir, silebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Sağ taraf en üst seçenekten kısayol tuşu ayarlamak istediğiniz işlemi seçiyorsunuz. Add hotkey seçeneğine tıklayarak kısayol tuşu ayarlayabilirsiniz.

Players sekmesi tüm desteklenen medya oynatıcıların bir listesini içerir.

Önceliğini ayarlamak için Up-Yukarı veya Down-Aşağı butonları ile herhangi bir medya oynatıcısını taşıyabilirsiniz. Basitçe söylemek gerekirse, listenin en üstündeki medya oynatıcı atanan kısayol kombinasyonları için en üst sırada olması gerekir.

Ayrıca medya oynatıcı özgü eylemleri gerçekleştirmek için uygulamanın sistem çubuğunda ki menüsünü kullanabilirsiniz. Hızlı çalma öğeleri arasında geçiş yapmak istediğiniz durumlarda bu özellik oldukça kullanışlı gelebilir, oynatıcının kendisini açmaya gerek kalmadan ses kısmak, oynat/duraklat gibi eylemlerini yapabilirsiniz.

Options seçeneği ile uygulama simgesinin büyüklüğünü ayarlayabilirsiniz ve anında test edebilirsiniz. Windows ile başlat, Simge durumunda başlat gibi seçenekleri de ayarlayabilirsiniz.

MPH (Media Player Hotkeys) Windows XP, Windows Vista, Windows 7 ve Windows 8 üzerinde çalışan ücretsiz taşınabilir bir program. 64 bit işletim sistemleri ile de uyumlu çalışır.

MPH (Media Player Hotkeys) İndir

Medya Oynatıcıları Kısayol Tuşları İle Kontrol Edin” İçin Bir Cevap

Medya Oynatıcıları Kısayol Tuşları İle Kontrol Edin İçin Yorum Yap