Metal Sniffer: Android İçin Metal Dedektör Uygulaması İndir

Android mobil cihazlar için bir çok metal dedektör uygulamaları piyasaya sürülmüş ama uygulamaların çoğu kandırmaca ve reklam içerikli. Bugün sizlere güvenle kullanabileceğiniz bir uygulamadan bahsedeceğim.

Her metal dedektör uygulamasında olduğu gibi, Metal Sniffer yakındaki elektromanyetik alanları algılamak için cihazınızda ki magnetometre/pusula kullanır. Uygulama alanının sadece X, Y ve Z bileşenlerini gösterir, fakat canlı bir grafik şeklinde size sunulur. TV ve Monitörler ya da etrafınızdaki elektronik cihazlar okumasını engelleyebilir unutmayın.

Geliştiriciye göre, telefonunuzun sensörüne bağlı olarak, uygulama 15cm uzaklıktaki metalleri algılayabilir ve tabi ki duvarlar ahşap ise, aynı zamanda duvarların içinde ki elektrik tesisatını algılamak için kullanılabilir. Uygulamada 4 sensiz hız tanımlama seçimi mevcut. Okumalar üç ünite okunabilir; Mikrotesla(UT), Miligauss (mG) ve Gama (Y). Alarm tetikleme de belli bir okunmasını kapatmak için özelleştirilebilir, ancak Microtesla (UT) da olmalıdır.

Uygulamanın yaptığı en güzel şey ise, CSV dosyası olarak verileri kaydetmenize imkan tanır, böylece bilgisayarınızdan daha sonra bu verileri okuyabilirsiniz. Aşağıda MS Excel de CSV formatında nasıl sunulduğunu görebilirsiniz. Grafik, otomatik olarak oluşturulur.

Metal Sniffer ücretsiz uygulaması Google Play Store de mevcuttur ve Android 2.3 (Gingerbread) ve üst sürümlerinde çalışır.

Metal Sniffer Uygulamasını İndir

Metal Sniffer: Android İçin Metal Dedektör Uygulaması İndir İçin Yorum Yap