Oyun Oynarken Klavye Nasıl Kullanılır?

Oyunda Klavye Kullanımı

Bilgisayar kullanıcılarının en büyük tutkularından biri de bilgisayarda oyun oynamaktır.Bilgisayarda bu oyunları oynarken, pek çok program gibi klavye ile kontrolü sağlarsınız.Klavye ile oyunu oynarken belli bir takım tuşları kullanmanız gerekmektedir.Çünkü oyunlar bu kısayol tuşları ile çalışmaktadır.

Oyun oynarken kullanacağınız en önemli klavye tuşları, ok ya da sayısal klavyedeki 2, 4, 6, 8 tuşlarıdır. Fakat gelişmiş oyunlarda durum biraz daha farklıdır ve çoğunda, sadece bu tuşları kullanmak yeterli olmaz. Bu yüzden “Ctrl”, “Alt”, “Shift”, “Enter”, “Ins”, “Del”, “Home”, “Page Up” ve “Page Down” gibi tuşları da kullanmanız gerekmektedir.

Oyunda El Pozisyonu

Oyunu klavyeden oynayacağınız vakit elinizi, tüm bu tuşlara hakim olacak şekilde ayarlamanız gerekir.Yani elinizi klavye üzerine öyle bir şekilde yerleştirmelisiniz ki bütün tuşlara hakim olabilesiniz.Bu durum biraz zordur.Tuşlar birbirlerine uzaktır ve hepsine birden aynı anda hakim olmak son derece zordur. Ayrıca sürekli olarak hangi tuşa basacağınızı düşünmeniz, oyuna konsantre olmanızı engelleyecektir.

Durumu özetlemek gerekirse klavye ile oyun oynamak alışıncaya kadar işkenceye dönüşebilir ve oyundan alacağınız zevki de azaltabilir.Ancak klavye ile oynamaya alışamam diyorsanız size önerimiz PC uyumlu oyun konsollarıdır. Bunun için de en ideal yöntem kuşkusuz GamePad’lerdir.

Oyun Oynarken Klavye Nasıl Kullanılır? İçin Yorum Yap