PasswordCard – Şifre Koruma ve Saklama Kartı

Şifre Oluşturmanın En Güvenli Yolu

İnternet kullanımının her geçen gün arttığı bu dönemde güvenlik sorunlarıda her geçen gün artmakta.Kişisel bilgileri korumak için en büyük dayanağımız olan şifreler de bazı zamanlar yetersiz kalabiliyor.Bütün hesaplar iç.in karmaşık şifreler hazırlamak yerine basit bir şifre ile bütün hesaplara girmeyi tercih ediyoruz.Bu da bilgi hırsızlarının ve internet dolandırıcılarının ekmeğine yağ sürüyor.

Peki karmaşık şifre oluşturalım fakat bu karmaşık şifreleri aklımızda nasıl tutalım.Yada bilgisayarımıza not edelim ancak başka bir bilgisayarda kullanmamız gerektiğinde ne yapalım? Flash belleğe kaydedip yanımızda taşıyalım.Evet bu biraz uygun bir yöntem olsa da her zaman yanınızda taşıyamayabiliyorsunuz.Bir yerde unutabilir veya kaybedebilirsiniz.Bu yüzden cüzdanınıza girecek bir şifre kartınızın olması gerekecek.Sonunda lafı PasswordCard servisine getirmeyi başardım.

PasswordCard Servisi ve Kullanımı

PasswordCard, bu sorunlara çözüm olarak üretilmiş bir şifre kartı üretmek için gerekli basit bir aracı içeriyor.  Bu kart sayesinde sadece sizin anlayabileceğiniz karmaşık ve uzun şifreleri basitçe elde edebiliyorsunuz.PasswordCard adresine girdiğimizde otomatik olarak bir kart numarası atanıyor ve kartımız oluşturuluyor. Herkesin ayrı bir kart numarası olduğu için eşsizlik sağlanıyor ve güvenlik arttırılıyor.

Çok basit bir kullanımıza sahip olan PasswordCard’da, normalde karmaşık şifremizin tamamını ezberlemek durumundayken, kart sayesinde sadece bir sembol ve satır numarasını/rengini bilmemiz yeterli. Şifrenin hangi satırdaki karakter dizisinin içine gizlenmiş olduğunu biliyorsunuz, sembol de nereden başlayarak şifreniz olduğunu gösteriyor. Tabii farklı kombinasyonlar da mümkün, örneğin sembol sütunu ve rengin kesiştiği yerden sola doğru, hatta çapraz saymayı da düşünebilirsiniz.

Şimdi PasswordCard ile bir kaç şifre oluşturalım.MSN şifremiz uygulamadaki Gülen Yüz, 7. Satır olsun.Seçimimizi bu şekilde yaptıktan sonra şifremizide 10 haneli olarak belirleyelim. Bu durumda şifremiz: GQvbKLGfQc oldu. Facebook şifrem de Kare 4. satır olsun: Bu durumda şifremiz  RDXXT8weZ8 olacak. İşte hepsi bu…Şifrenizi oluşturmaya başlayabilirsiniz…

Şifre sembollerini daha karışık hale getirmek için hehangi bir sembolün üzerine tıklayarak yeni semboller ekleyebilirsiniz.Şifreyi daha karışık hale getirmek için de düz sağa doğru değil de sağ çapraz yukarı doğru gitmenizi öneririm.

Şifrenizi oluşturduktan sonra bu kartın çıktısını alın ve cüzdanınızda saklayın.

PasswordCard – Şifre Koruma ve Saklama Kartı İçin Yorum Yap