PMB.EXE Nedir? Nasıl Silinir?

PMB (Pando Media Booster) Nedir?

Pmb.exe oyun oynayanların karşısına çıkıyor. Peki Pmb.exe uzantısı ne anlama geliyor. Pmb.exe uzantısı bir virüs mü?

Pmb.exe Pando Media Booster, High-Definition video akışı ve büyük oyunlar gibi yüksek kaliteli medya indirme hızınızı artıran küçük boyutlu bir programın dosya uzantısı. Pando Networks güvenle yönetilen peer-destekli teknoloji kullanır.

Pando Media Booster, daha hızlı, daha fazla kullanıcı deneyimi sağlar; birçok kaynaktan aynı anda medya indirmenizi sağlar. Tam ekran, yüksek çözünürlüklü video ve yüksek kaliteli video indirme imkanı sunuyor. Pando Media Booster, sadece kendi istekleriniz için kullanma imkanı da sunuyor.

Pando Media Booster izleyicinin toplu yedek bant genişliğinden yararlanarak etkin bir şekilde  tam ekran HD video akışı sağlar. Bilgisayarı da güvenli bir saydam arka plan servisi olarak çalışan Medya Booster birden fazla kaynaktan videolarınızı izleyebilir video akışlarını optimize ederek “CDN” sunucuları yanı sıra bilgisayar (“PeerCloud”) diğer izleyicilerin izlemesini sağlar

  • Pando Media Booster, gelen bağlantıları kabul etmek için güvenlik duvarı üzerinden izin verilmesi gerekir. PMB.exe  dosya üzerinden dosyaları yükler.
  • Gelişmiş Bağlantı Ayarları: Dahili bir bağlantı cihazı, Denetim Masası’ndaki Pando Medya Booster’dan açın ve tıklayın.
  • Pando indirirken ise, “Download Accellerator” yazılım herhangi bir form kullanıyorsanız, devre dışı bırakın.
  • Oyun yüklendikten sonra devre dışı bırakmak için (“Program Ekle veya Kaldır” yoluyla (XP) ya da “Bir Program Kaldırma” (Vista) kontrol paneli seçeneği) “Pando Medya Booster” kaldırabilirsiniz..Oyun kurulum dosyalarını yeniden yükleme gerekirse daha sonra kullanılmak üzere saklanabilir.

PMB.EXE Spyware, malware, adware, virüs ya da spam mı?

PMB:EXE dosyası kesinlikle bir virüs değildir. Pando Medya Booster, güvenli bir program, bağımsız olarak doğrulanmış ve “VeriSign” tarafından imzalanmıştır. Tüm dosyaları ve işlemleri kamuya açık herhangi bir kullanıcıya açıkça gösterilir. isteğinize bağlı olarak kaldırabilirsiniz.

Pando Medya Booster, reklamlar, pop-up’lar, virüsler, spam, ya da casus yazılım kişisel bilgilerinizi taşımak, dosya veya gezinme alışkanlıklarınızı izlemek için kullanılan bir program değildir. Bilgisayarınızın diğer ağ kullanıcılarının kimlik bilgileri bilinmemektedir. Ayrıca, Pando sunucuları her bir dosyayı doğrulamak ve her yayıncının bir aktarım başlatmak için önce kimlik doğrulaması gerekir. Verified Pando yayıncılar genellikle TV Ağları, Yazılım yayıncılar ve Oyun şirketleri gibi ticari kuruluşlardır.

PMB.exe Kaldırmak, Silmek İçin

PMB.exe uzantılı dosyanın virüs olmadığını öğrendik. Yine de sisteminizden kaldırmak veya silmek istiyorsanız. Pando Media  Booster programını sisteminizden kaldırmanız yeterli. Sisteminizden kaldırmak için “Denetim Masası ->Program Ekle-Kaldır -> Pando Media  Booster (Kaldır)” adımını izleyerek sisteminizden kolayca kaldırabilirsiniz. PMB.EXE dosya uzantısı virüs olmadığı için, program uzantısı olduğu için kolayca program kaldır yaparak sisteminizden kaldırabilirsiniz.

PMB.EXE dosyasının hala virüs olduğunu düşünüyorsanız ve emin olmak istiyorsanız. Aşağıda Malware programı ile anlatım sundum sizlere.

XPMB.exe İle İlgili Hataları Düzeltmek İçin

Lütfen Dikkat:
Bazı kötü amaçlı yazılım etkili bir kamuflaj yeteneği vardır. “\ Windows veya c: \ windows \ system32” klasöründe özellikle “C” PMB.exe olarak kendilerini gizleyebilir. Bu nedenle, virüs olup olmadığını kontrol etmek için bilgisayarınızda PMB.exe sürecini inceleyin. Benim önerim, başka herhangi bir virüs de olabilir. PMB.exe bir virüs ya da kontrol etmek için Malwarebytes’Anti-Malware kullanılmış olmasıdır. Sistem temizleme ve onarımdan önce PMB.exe neden windows kayıt defterindeki hata kontrol etmek için, RegTweaker programını indirin. Bundan sonra, kayıt defteri temizleme uygulayabilirsiniz.

PMB.exe Virüs Kontol?

1.Adım

Bilgisayarınızı yeniden başlatın, “F8” tuşuna basılı tutun ve ok tuşu ile “Ağ Desteği ile Güvenli Mod” seçeneğini seçin. “Enter” tuşuna basın ve bilgisayarınızı Güvenli Modda boot edecektir.

2.Adım

Malwarebytes’Anti-Malware  yükleyin ve en son veritabanı güncellemesi yapın. Bundan sonra, Malwarebytes’Anti-Malware tamamen işlevsel halde 1.Adım  Güvenli Mod tekrarlayın ve bilgisayarınızın tam bir tarama çalıştırmak için bilgisayarınızı yeniden başlatın.

NOT: Malwarebytes’Anti-Malware Yazılımı yükleyerek sorunu varsa, “winlogon.exe” veya “iexplore.exe” yükleyici yeniden adlandırabilirsiniz. Daha sonra programı çift tıklayın ve kurulum adımları izleyin.
Malwarebytes  önce başka bir isim olarak, yeniden adlandırın ve ilk dosya uzantısını göstererek yapın.

3.Adım

Tam tarama tamamlandıktan sonra, önemli verilerinizi ve enfekte olmadığından emin olmak için “Show Results (Sonuçları Göster)” butonuna tıklayınız. Yoksay ya da tarama sonucu seçin ve virüs kaldırmak için “Remove Selected (Seçilmiş Kaldır)” tıklayın. Malwarebytes’Anti-Malware bu tarama günlük not defteri ve tüm işlemler listesi açılır. İsterseniz kaydedebilirsiniz. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

4.Adım

Bozuk kayıt defteri onarmak için kayıt defteri temizleyicisi  (Regtweaker) indirin ve kurun.

Pando Media Booster

Pando Media Booster programını incelemek için anasayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca  kaydınızı yaptırarak programa sahip olabilirsiniz.

PMB.EXE Nedir? Nasıl Silinir?” İçin Bir Cevap

  1. Bu açıklayıcı güzel döküman için teşekkürler. Koskoca google da pmb.exe adına hazırlnan en güzel metindi.

PMB.EXE Nedir? Nasıl Silinir? İçin Yorum Yap