Samsung Galaxy S İçin Android 2.3 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Gingerbread Galaxy S İçin Gelecek Mi?

Android işletim sisteminin 2.3 sürümünün çıkacak olması ile birlikte en çok Samsung Galaxy S kullanıcıları heyecanlandı.Acaba Samsung Galaxy S için güncelleme gelecek mi? Samsung Nexus S modeli çıktıktan sonra acaba Samsung bu modelini satmak için Android güncellemesi yapmayacak mı sorusu akıllara geliyordu.İşte bu sorunun cevabı.

Android 2.2 sürümü ile birlikte yani Froyo sürümü ile birlikte Galaxy S kullanıcıları bazı sıkıntılar yaşamıştı ve hız ile ilgili şikayetler gelmekteydi.Ancak Android 2.3 sürümünün Galaxy S için gelecek olması bir çok problemi de beraberinde götüreceği kesin.İşte XWJV1 koduyla ortaya çıkan Android 2.3 sürümünün yani Gingerbread sürümünün denemeler sonrasında elde edilen verileri ve sonuçları.

Polonyada bir forum sitesinde ortasya çıkan ve el altından internete sızdırılan Galaxy S için ilk Gingerbread sürümü daha sonra bütün internete yayıldı.Samsung tarafından henüz resmi olarak yayınlamayan bu beta sürümü inceleyenler deneyimlerini paylaştılar ve işte o sonuçlar.

Bu beta sürümünü yüklemeden önce bilmeniz gereken bazı şeyler var.Unutmayınız ki güncelleme sonrasında garanti durumunuz tehlikeye düşebilir.Yüklemeden önce ise ilk önce ROM dosyasını indirmeniz ve daha sonra ODIN gibi üçüncü parti bir yazılımla Galaxy S’i flash’lamanız gerekiyor.

Eksiler ve artılar 2. sayfada…

Samsung Galaxy S İçin Android 2.3 Güncellemesi Neler Getiriyor? İçin Yorum Yap