SMBus Denetleyicisi Nedir?

SMBus Denetleyicisi

SMBus Sistem Yönetimi Otobüs Intel ® Corporation tarafından 1995 yılında tanımlanmış. Kişisel bilgisayarlar ve sunucular,düşük hızda sistem yönetimi iletişim için kullanılır.

Neden SMBus aygıt sürücüsü kullanırız?

SMBus sürücüleri donanım özgüdür ve ACPI SMB us erişim koordinesi yoktur. Microsoft Windows 2000 SMBus sürücüsü bir örnektir. Daha da önemlisi, birden çok Windows 2000 SMBus dalları standart Microsoft sürücüsü kullanabilir. Gömülü denetleyici SMBus destekleyen bir yonga seti ile birlikte gerekli ise, bu uygulama seçenekleri sınırlar. Bu mimari, birçok mobil platformlarda sık rastlanan bir durumdur ve ek sistem desteği işlevselliğini artırarak ihtiyacınız olan birçok masaüstü sistemlerinde kabul görür.

Geliştirme, test etme ve tam Win98 ve Win2000 altında çalışan bir standart SMBus sürücüsü belgeleyen, sistem geliştirme kaynakları, ürün farklılaştırması alanlarda konsantre olabilir.Ortak bir arayüz SMBus çözümler piyasa zamanı azaltır ve iç kaynaklarıgeliştirme ithaf gelecekteki bir geçiş yolu sağlar.

Sürücü Microsoft IO Kontrol arayüzü sağlar. Bu, herhangi bir çalışma olmadan mevcut Microsoft sürücüleri altında SMBus sürücüsü için kolay bir arayüz sağlar. Daha önce de belirtildiği gibi, sürücü sistem içinde birden fazla SMBus bölümünün faaliyete geçmesini sağlar. Her segment ACPI a ve raporları sistemi OS SMBus bilgi kontrol yöntemi altında kayıtlıdır. Ayrıca özellikleri bu kesimlere bağlı her bir sabit slave adresi SMBus cihaz SMBus bilgileri kontrol yöntemi ile de kullanılabilir. Sürücü Uyarı işlevi yönetimi de dahil olmak üzere tüm yönlerini SMBus destekler. SMBus bir cihaz Özelliğini kullanırsa, bu tür bir bildirim için ACPI kayıt uygulamaları,düzenli ve deterministik bir şekilde birden fazla bölümve birden fazla cihaz uyarı bilgi alabilirsiniz. 

SMBus Driver İndirme Linki

SMBus Driver burdan indirebilirsiniz.

SMBus Sürücüler hakkında  daha fazla bilgi için Pdf dosyasını burdan indirebilirsiniz

SMBus Denetleyicisi Nedir? İçin Yorum Yap