SQL Server 2012 “Denali” CTP3

“Denali” SQL Server 2012

Microsoft SQL Server kapsamlı bir veritabanı sunucusu ve en zorlu kurumsal iş yükleri için hazır. SQL Server; performans, kullanılabilirlik ve güvenlik yüksek düzeyde incelenmesi gerekiyor.

SQL server 2012 CPT’nin yıl içinde piyasaya sunulmasıyla birlikte en önemli özellikleri aşağıda listelenmiştir.

SQL Server 2012: Yeni Özellikleri

SQL Server 2012 “yeni nesil” sunucu kılan bazı özellikleri vardır.

AlwaysOn

SQL server 2012 Denali AlwaysOn özelliği, yüksek kullanılabilirlik ortamlarda basitleştirmeye yardımcı olur. AlwaysOn aslında bir sonraki evrimi için veritabanı yansıtma adıdır. Veritabanı yansıtma sınırlamaları vardır: tek bir ortak sınırlı kaldı. Ayrıca multi-site kümeleme, aynı zamanda multi-subnet kümeleme olarak adlandırılır.

Juneau

SQL server 2012 için büyük gelişmeler “Juneau” kod adlı yeni bir gelişme geliyor. Bu yeni özellik, SQL Azure ve SQL Server içi hem de geliştirme ortamı tutarlı hale getirmek için geliyor.

FileTable

FileTable yeni bir seviyeye depolama yeniden tanımlıyor. Bunu kullanarak tam bir tablo FileTable olarak tanımlayabilirsiniz.FileTable veritabanı daha optimize ve bağlı kılan yüksek performans / yüksek sıkıştırma sağlar.

Columnar Index

SQL server 2012 bir diğer önemli güncelleme Columnar Index (Sütunlu Ana Sayfası). Bu sorgu performansını artırmak için SQL server 2012 yılında dahil edilmiştir.

Windows Server Core desteği

Potansiyel saldırı vektörü ve yama ihtiyacını azaltırken, Windows Server için destek, yalın ve daha verimli SQL Server kurulumlarını sağlayacaktır. Aynı zamanda aktif ikincil kullanarak birden fazla ikincil, artış kullanımını destekleyen veritabanları kullanılabilirliği artırmak ve HA yönetimini basitleştirmeye yardımcı olur. Buna ek olarak, Windows Server Core desteği ~% 50-60 birkaç işletim sistemi reboot OS yama ile ilgili plansız kesinti azaltmaya yardımcı olacaktır.

SQL 2012 sever hakkında  bir video.

SQL Server 2012 İndirme

SQL server 2012 “Denali” CTP3 (CommunityTechnology Önizleme) sürümü mevcut. Indirmek için Microsoft.com ziyaret ediniz.

SQL Server 2012 “Denali” CTP3 İçin Yorum Yap