Usb den Wındows 7 Kurulumu Resimli Anlatim

Flash Bellekten Wındows 7 Nasıl Kurulur?

Artık işletim sistemi kurmak için DVD ile cebelleşmenize gerek yok ihtiyacınız olan tek şey bir flash bellek artık heran windows kurulum flashınızı yanınızda taşıyabilirsiniz.

[​IMG]

USB den windows 7 kurmak için öncelikle bilgisayarınız “USB BOOT” özelliği olması gerekir.. Bilgisayarınızın USB BOOT özelliğini öğrenmek için; USB Bellek (Flash Disk) takılı iken bilgisayarınızı yeniden başlatıp “BIOS” ekranına girin. “BOOT” menüsünde USB Bellek’ i (Flash Disk) görebiliyorsanız veya “USB HDD” seçeneği varsa USB DISKTEN bilgisayarınıza sorunsuzca windows 7 yi kurabilirsiniz!!

Bootable USB DISK İçin Gerekli olanlar

1) En az 4 GB’lık bir USB stick ( bellek )

2) Orijinal Windows 7 .iso Dosyası
Kullanacağınız .iso dosyası mutlaka orjinal olmak zorundadır.. çünkü program sonradan yapılmış .iso dosyasını kabul etmemektedir..

3) Windows 7 USB DVD Tool
USB Disk yapımında kullanılacak programdır.. Programı aşağıdaki linkten indirebilirsiniz..
Windows 7 USB/DVD Download tool

Öncelikle bilgisayarınıza yukarıda indirmiş oldugunuz “Windows 7 USB DVD Tool” programını kurun.. Kurulum tamamlandıktan sonra aşağıdaki adımları izleyin..

ADIM 1

Windows 7 USB DVD Tool programını çalıştırın.. Gelen ekranda “Browse” butonuna tıklayın ve indirmiş oldugunuz “Orjinal Windows 7.iso” dosyasını gösterip “Next” butonuna tıklayın..
[​IMG]

ADIM 2

ekranında iken, en az 4 GB belleği olan flash diski bilgisayarınıza takın ve “USB device” butonuna tıklayın
[​IMG]

ADIM 3
ekranında aşağıdaki resimde gösterilen bölümden USB Disk i (Flash Disk) seçin ve “Begin copying” butonuna tıklayın
[​IMG]

ADIM 4
Program USB Diske windows 7 dosyalarını kopyalamaya başlayacaktır.. Bilgisayarınızın ve USB Disk in hızına göre kopyalama süresi değişebilir.. Kopyalama işlemi bittikten sonra USB Disk kuruluma hazır hale gelecektir.
[​IMG]

ADIM 5
Yukarıdaki işlemleri tamamladıktan sonra USB DISK (Flash Bellek) bilgisayarınızda takılı iken; Bilgisayarınızın “BIOS -> BOOT” ekranındaki ilk seçeneği “USB Device – USB Hard Drive (USB Disk)” olarak ayarlayın ve windows 7 kurulumuna geçin..

ÖNEMLI!! Windows 7 kurulumunda aşağıdaki resimde bulunan “Windows Yükleniyor” ekranındaki 3. adım olan “Özellikler Yükleniyor” kısmından sonra bilgisayarınız kapanıp tekrar açılacaktır.. Bilgisayarınız tekrar açıldıktan hemen sonra yukarıdaki “BIOS” ekranındaki işlemlerde; “BOOT” ekranında ilk seçenek olarak seçmiş olduğunuz “USB DISK” kısmını “Hard Drive” olarak değiştirin (Bilgisayarınız Hard Disk’ i). Aksi taktirde kuruluma kaldıgı yerden devam etmeyip tekrar windows kurulumuna geçecektir..
[​IMG]

Usb den Wındows 7 Kurulumu Resimli Anlatim” İçin 2 Cevap

Usb den Wındows 7 Kurulumu Resimli Anlatim İçin Yorum Yap