Uzaktan yordam çağrısı (RPC) Sorunu Ve Çözümü

Uzaktan yordam çağrısı Sorunu Nasıl Çözülür?

Sistemdeki bir açıktan dolayı kaynaklanan bir sorun ”Uzaktan yordam çağrısı (RPC) hizmeti beklenmedik şekilde sonlandırıldığından windows şimdi yeniden başlatılmalıdır” Sürekl bu uyarıyı alıp bilgisayarınızın sistemi yeniden başlatması can sıkıcı bir olaydır ama hemen çözümü formatta aramayın.
RPC
Öncelikle sistemin bu hatayı vermemesi için gerekli ayarı yapacağız.
Daha sonra blaster temizleme aracı ile sistemimizi taratacağız ve ardından microsoftun bu açığı yamamak için yayınladığı yamayı sisteme kuracağız.Adım adım uygulayın lütfen.
Üç aşamalı bir çözüm yolu izleyeceğiz.  1.Adım’ı uygulamadan önce internet bağlantısını kesinlikle kesiyoruz. Daha sonra 2.Adım’a geçerken internet bağlantısı açılmalı.
1.Adım
Başlat/Denetim Masası/Yönetimsel Araçlar/Yardım Çağrısı üzerine gelip iki kere tıklıyoruz.
Daha sonra açılan “Uzaktan Yordam Çağrısı Özellikleri” penceresinde “Kurtarma” sekmesine tıklıyoruz.
Burada “Birinci hata”,”İkinci hata” ve “Sonraki hatalar” bölümlerinin ayarını “Eylem Yürütme” olarak değiştiriyoruz. Daha sonra “Uygula”, “Tamam” diyerek çıkıyoruz bu bölümden.
2.Adım
Sistemde ki açıktan dolayı bulunma ihtimali yüksek olan “Blaster” solucanını temizlemek için Symantec firmasının yayınlamış olduğu aracı alttaki bağlantıdan indiriyoruz.
Daha sonra bu aracı çalıştırıyoruz ve bi zararlının sistemden silinmesini sağlıyoruz. Eğer silinemeyen bir dosya olursa yani böyle bir uyarı gelirse dosya(lar)ın adını not ediyoruz ve “Güvenli Kip”te siliyoruz.
Symantec Blaster Temizleme Aracını Tıkla İndir
3.Adım
Gerçekleştirmemiz gereken son işlem ise Microsoft’un bu açığı kapatmak için yayınlamış olduğu yamayı indirip sistemimize kurmak.
İşletim sisteminize uygun yamayı indirip sistemimize kuruyoruz.

Uzaktan yordam çağrısı (RPC) Sorunu Ve Çözümü İçin Yorum Yap