VirtualBox İle Windows, MAC, Linux Üzerinde Android 4.0 ICS Çalıştırma

BlueStacks, çok performans ve uyumluluk sorunları yaşamadan tam ekran modunda çok sayıda Android uygulamaları PC de çalıştırmak için yardımcı bir uygulama idi. Ancak, yeni bir Android cihazı satın almadan veya Android telefon için özel bir ROM olmadan, Android işletim sisteminin (Ice Cream Sandwich) en son sürümünü kullanmak istiyorsanız, önceden yapılandırılmış Andriod 4.0 sanal disk görüntüsünü kullanarak masaüstü bilgisayarınızda bir konuk işletim sistemi olarak çalıştırabilirsiniz.

Herhangi bir misafir işletim sistemi gibi, ana sisteme herhangi bir değişiklik yapmadan tüm özellikleri ve Andriod ICS seçeneklerini kullanabilirsiniz. Oracle VirtualBox elbette sanal makine çalıştırmak için gerekli olacak.

Android işletim sisteminin yeni sürümü Anroid 4.0 Ice Cream Sandwich işletim sistemini Windows, MAC ve Linux işletim sistemine sahip bilgisayar  üzerinde kullanmak isteyenlere yardımcı olması için bu konumuzu hazırladık.

Resimli Anlatım: PC Üzerinde Android 4.0 ICS Kurulumu

Öncelikle VirtualBox (yazının altında verilen download linki) yükleyin. Önceden yapılandırılmış Andriod ICS işletim sistemi kurulumu indirip ayıklayın. Ayıkladıktan sonra, Android-v4.vbox adlı dosyayı arayın.

Sadece VirtualBox yapılandırma dosyasını yüklemek için çift tıklayın. Yüklendiğinde sol kısımda mevcut Android-v4 VM çift tıklayarak sanal bir makinede Android ICS ye başlayabilirsiniz.

Önyükleme işlemi sırasında Android ICS sanal makine içinde iki seçenek olacak devam etmek için Android Start from /dev/sda seçin.

Her hangi bir sorun olmadan kurulum yapıldıysa artık bilgisayarınızda en son Android işletim sistemi mevcut olacak.

VirtualBox ve önceden yapılandırılmış Android 4.0 sanal disk görüntüsü için indirme bağlantılar aşağıda verilmiştir.

VirtualBox İndir

Android v4 Ice Cream Sandwich Virtual Machine İndir

VirtualBox İle Windows, MAC, Linux Üzerinde Android 4.0 ICS Çalıştırma İçin Yorum Yap