Windows 10 Kurulumu

Windows 10 nasıl kurulur? diye kara kara düşünmenize gerek yok.  Windows 10 ile artık bilgisayar kurulumu veya yazılım yükseltmesi çok daha kolay ve pratik bir hal aldı. Heleki bilgisayarınıza daha önceden windows 10’u kurmuşsanız işiniz çok daha kolay olacaktır. Windows 10 lisans anahtarınız anakartınıza dijital imza olarak kaydedildiğinden dolayı kurulumdan sonra windows dijital ürün anahtarınızı kullanarak otomatik olarak etkinleşecektir.

%image_alt%

Windows 10 İndir ve Kur

Şimdi öncelikle Windows 10 media creation tool aracını buradan indirmeniz gerekir.

Sonra sayfa açıldıgı zaman “aracı şimdi indir’e” tıklayın Windows 10 un hangi sürüm ve mimarini kullanıyorsanız iso dosyası olarak indirin.

aracı indirip Çalıştırdıktan sonra karşınıza Windows 10’u yükseltmeniz veya Windows 10 Dosyasını indirmeniz için iki seçenek çıkak. Dilerseniz direkt yükseltebilir ama dilerseniz de Windows 10 dosyasını indirerek el ile kurulum yapabilir veya başka bir bilgisayara da kurabilme hakkını kazanabilirsiniz.
%image_alt%

Ne yapmak istediğinizi seçtiyseniz gelelim Dil, Mimari ve Sürüm seçimine.

%image_alt%

Bu işlemde ise ISO dosyası olarak indirebilir ya da USB Bellek için Windows 10’u indirebilirsiniz.

%image_alt%

Windows 10’u kayıt edeceğiniz alanı seçerek devam edin.

%image_alt%

Ve Windows 10 indiriliyor. Windows 10’u indirdikten sonra bir ISO programı kullanarak veya ISO dosyasını çıkartıp USB belleğe atarak ki Yukarıda ki seçenekte USB Bellek seçeneğini tıklarsanız gerek kalmaz ISO programına. Gerçi DVD ile yüklemek istiyorsanız ISO’yu seçin ve indirin. Ama USB Bellek ile kuracaksanız USB Bellek seçeneğini tıklayıp devam edin. İndikten sonra da bir ISO programı aracılığı ile dilerseniz USB Belleğe yazdırabilir dilerseniz de bir DVD’ye yazdırarak kurulumu başlatabilirsiniz.

%image_alt%

en son olarak açılış ve kurulum yönergelerini izleyin.

Windows 10 USB ile Format Atma

 

Windows 10 Kurulumu İçin Yorum Yap