Windows 7 de Bilgisayardan Bilgisayara Geçici Bir Ağ Kurmak

Bilgisayardan Bilgisayara Geçici Bir Ağ Kurmak Nasıl Yapılır?

Bir hub veya router (yönlendirici), cihazları birbirine doğrudan bağlamak yerine,  Windows 7 bilgisayarlarınızı bir geçici ağ oluşturmanızı kolaylaştırmanızı sağlar. Bu ağlar genellikle dosya paylaşımı, sunumlar ya da birden fazla bilgisayar ve cihazlar arasında bir İnternet bağlantısı geçici olarak kurulur ama sık sık kullanmak zorunda iseniz bir geçici ağ profili kaydedebilirsiniz.

Geçici ağlarda, bilgisayarlar ve aygıtların birbirine bağlanabilmesi için 30 metre alan içinde olmaları gerekir. Geçici, özel ağlar yalnızca kablosuz olabilir, böylece bir geçici ağ kurmak veya bağlanmak için bilgisayarınızda yüklü bir kablosuz ağ bağdaştırıcısının olması gerekir. Ağa bağlı bilgisayarlar bir veya daha fazla bir etki alanına bağlanırsa, geçici ağı kullanan her kişinin görmesi ve paylaşılan öğelere erişmesi için bu bilgisayarda bir kullanıcı hesabının olması gerekir.

Windows 7 dizüstü bilgisayar ağına, geçici bir ağ kurmak için, aşağıdaki adımları izleyin:

  • Başlat>Denetim Masası > Ağ ve İnternet tıklayın ve ardından Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni seçin.
  • Sol bölmeden Kablosuz ağları yönet seçeneğini tıklayın.

 

  • Sonra Ekle butonuna tıklayın ve Geçici ağ oluştur seçeneğine tıklayın ve bağlantıyı kurmak için sihirbaz adımlarını izleyin.

Artık geçici bir ağ oluşturmuş olacaksınız.

 

Parola korumalı paylaşımı açmak için ise;

  • Başlat >Denetim Masası > Ağ ve İnternet tıklayın ve ardından Ağ ve Paylaşım Merkezi‘ni seçin.
  • Sol bölmeden Gelişmiş paylaşım ayarlarını değiştirin seçeneğine tıklayın.
  • Parola korumalı paylaşımı kapat seçeneği seçili ise, Parola korumalı paylaşımı aç seçeneğini işaretleyin ve ardından Değişiklikleri kaydet butonuna tıklayın.

 

Windows 7 de Bilgisayardan Bilgisayara Geçici Bir Ağ Kurmak İçin Yorum Yap