Windows 7 de SkyDrive Kurulumu – Resimli Anlatım

Dün itibariyle SkyDrive cloud depolama alanı uygulamasının yeni sürümü yayınlandı. Microsoft tarafından yayınlanan SkyDrive 7 GB ücretsiz depolama alanı sunuyor. Ayrıca az önce SkyDrive depolama alanını 7 GB dan 25 GB a bedava yükseltmeyi gösterdim. Yine bu konulardan da faydalanabilirsiniz.

Bazı arkadaşlar SkyDrive kurulumu ve kullanımı konusunda sıkıntı yaşıyorlar bu neden bende onlara yardımcı olmak için bu konuyu hazırlamak istedim. Fazla sözü uzatmadan kurulumuna geçelim.

Resimli Anlatım: SkyDrive Kurulumu ve Kullanımı

İlk önce SkyDrive uygulamasını indirin.

  • Windows ve MAC için buradan indirme yapın.
  • İndirdiğiniz SkyDrive dosyasına çift tıklayarak yüklemeyi başlatın.

Yükleme bittikten sonra Başlayın seçeneğine tıklayın. Sonra Windows Live ID ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekir. Normal Hotmail, Windows Live hesabınız ile giriş yapabilirsiniz.

Ardından SkyDrive klasörünün kaydedileceği yeri belirlemeniz istenir. İster değiştirebilirsiniz isterseniz, İleri butonuna tıklayabilirsiniz.

Aşağıdaki pencere karşınıza çıkacak. Onay işaretini kaldırırsanız hiçbir yerden bilgilerinize ulaşamazsınız. Sadece o bilgisayar üzerinde kalır. O nedenle onay işaretini kaldırmadan Bitti butonuna tıklayın.

Kurulum bittikten sonra sağ bildirim alanında SkyDrive bildirimi gözükecektir.

 

SkyDrive Kullanımı

SkyDrive kullanımında her hangi bir aşırı bilgiye ihtiyaç yok. Yapmanız gereken bir klasör açmak ve bu klasör içerisine sürekli ulaşmak istediğiniz dosyaları aktarmak.

SkyDrive simgesine tıklayın ve SkyDrive klasörünüzü açın seçeneğine tıklayın. SkyDrive içerisinde her yerden ulaşmanızı istediğiniz klasörü oluşturun. Bu klasör içerisine aktardığınız her dosya, program, klasöre artık her yerden ulaşabilirsiniz.

Çoğu kullanıcı internet üzerinden ulaşmak istiyor. İnternetten ulaşmak için skydrive.live.com adresi üzerinden giriş yaparak dosyalarınıza erişim sağlayabilirsiniz.

Windows 7 de SkyDrive Kurulumu – Resimli Anlatım İçin Yorum Yap