Windows 7 de Windows 8 Temalar Nasıl Kullanılır?

Windows 7 de Windows 8 Temalar Nasıl Kullanılır?

Windows Team Blog yeni bir blog yazısı olarak, Microsoft Windows 8 için oluşturulmuş tema paketlerinin Windows 7’de çalışmadığını ortaya koymuştur. Basit bir deyişle, Windows 8 temalar (tema paketleri) Windows 7 de desteklenmez. Ama tüm Windows 7 temaları Windows 8 de çalışır.

Windows 7 temaları .themepack uzantısı kullanırken, Windows 8 de .deskthemepack uzantılı oluşturulan temalar kullanılmıştır. Peki Windows 7 de Windows temaları nasıl kullanılır?

Hepimizin bildiği gibi, genel olarak, bir tema veya tema paketi masaüstü arka planlar, ses düzenleri, simgeler ve ekran koruyucular içerir. Windows 7 kullanıcısıysanız ve Windows 7 de Windows 8 temaları kullanmak için bir yol arıyorsanız, basitçe Windows 7 bütün masaüstü arka ve ses düzenleri kullanmak için aşağıda verilen talimatları izleyin.

 

Windows 7 de Windows 8 Temaları Çalıştırma

Adım 1 : Windows 7 kişiselleştirme galerisinden Windows 8 temaları indirin.

Adım 2 : 7-Zip ücretsiz yazılımı indirin ve kurun.

Adım 3 : Windows 8 tema dosyası üzerinde sağ tıklayın, 7-Zip seçin ve Extract Files seçeneğini seçin. Masaüstünde yeni bir klasör için tema dosyasının içeriğini ayıklayın. Şimdi bir .theme dosyası ve ayrıca DesktopBackground adında bir klasör almalısınız. Bu klasör .deskthemepack dosyasında bulunan tüm masaüstü arkaplanları içerir.

Adım 4 : Şimdi klasörü açabilirsiniz, bir resim üzerinde sağ tıklayın ve ardından masaüstü arka planı olarak ayarla seçeneğini seçin. Evet yapacaklarınız bu kadar.

Ancak çıkartılan Windows 8 tema, tüm resimleri kullanarak Windows 7 tema oluşturmak istiyorsanız, siz de sonraki iki adımı takip edin.

Adım 5 : Windows 7 masaüstünde sağ tıklayın ve Kişiselleştirme seçeneğini seçin. Kişiselleştirme penceresi bir kere açıldıktan sonra, Masaüstü Arka Planı tıklayın ve daha sonra Windows 8 tema dosyasını çıkardıktan sonra edindiğiniz DesktopBackground klasörünü almak için Gözat seçeneğine tıklayın ve DesktopBackground klasörünü bulun ve seçin.

Sonra Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklayın. Kişiselleştirme penceresine geri dönün, Pencere Rengi tıklayın kendi Pencere renginiz seçin ve kaydetmek için Değişiklikleri Kaydet düğmesine tıklayın.

Adım 6 : Son olarak yeni oluşturulan tema dosyasına sağ tıklayın ve paylaşım seçeneği için Temayı kaydet seçeneğini seçin. Temayı kaydetmek için tema için bir ad girin. Bu tema uzantısı .themepack olacaktır. Artık Windows 7 ve Windows 8 üzerinde bu temayı kullanabilirsiniz.

Not: Yukarıdaki işlemlerimiz panoramik fotoğraflar temaları için çalışmayabilir.

Windows 7 de Windows 8 Temalar Nasıl Kullanılır? İçin Yorum Yap