Windows 7 Üzerinde Windows 8 Kurulumu

Windows 8 Geliştirici Önizleme Yükleme

Windows 8 beta sürümü artık kullanıma sunulmuş durumda. Windows beta sürümünü kurabilmeniz için sizlere Windows 8 Geliştirici Önizleme yapmanızı sağlayacağız. Resimli anlatım ile Virtual Box programıyla sisteminizde sanal Wİndows 8’i oluşturabileceksiniz.Windows 7 Üzerinde Windows 8 Kurulumunu yapmaya başlayabilirsiniz.

Yapmanız gereken Windows 8 beta sürümünü bilgisayarınıza kurmak ve aşağıdaki adımları uygulamak. Aşağıdaki adımları uygulayarak Windows 8’i Windows 7 sisteminizde sanal disk alanı oluşturarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows 7 Üzerinde Windows 8 Kurulumu

1.Adım

Virtualbox yükledikten sonra, sanal makinemizi kurmaya başlayabiliriz. Virtualbox’ı başlattığınız zaman aşağıdaki ekran karşınıza çıkacak.

 

2.Adım

Yeni simgesini tıklayın İleri (sol üst mavi) Bu kurulum sihirbazı başlayacaktır, sonra yüklemek istediğinizi soracaktır. Aşağıdaki ekran gibi ayrıntıları doldurun. (Not: Windows 7 64-bit Windows işletim sistemi  muhtemelen yakında Windows 8 için bir güncelleştirme olabilir ama şu anda bir seçenek değil)

3.Adım

Ne kadar RAM ayırmanız gerektiğini ayarlayın. Uygun seçenek olarak 1.5 GB olabilir. Bu ister artırabilir veya azaltabilirsiniz. Sistemdeki RAM’inze göre ne kadar ayırmak istediğinizi ayarlayın.

 

 

4.Adım

Bir sonraki adımı çalıştırmak için Windows 8 için bir sanal sabit disk alanı oluşturacaktır.Varsayılan 20GB ve daha fazlası.

 

5.Adım

Dinamik Sürücü veya Sabit Sürücü isterseniz de istenecektir. Ben dinamik bir sürücü olarak bırakmak istiyorum. Bu, bunun için ayrılan maksimum boyuta ulaştığında kadar sürücü boyutu artacağı anlamına gelir.

Bundan sonra sürücü istediğiniz boyutu istenecektir. Varsayılan olarak 20GB

Sanal sürücü oluşturmak istediğinizi onaylamanız istenir, onaylayın ve devam edin. Sonra Wİndows 8’i yüklemeye devam edebilirsiniz.

6.Adım

Virtula Box içerisinde kurulduğunu göreceksiniz. Windows 8 Devoloper Preview’i tıklayıp Start (Başlat) butonuna tıklayınız. Kurulum sihirbazı çalışmaya başlayacaktır.

7.Adım

Kurulum sihirbazına başladıktan sonra normal Windows kurulumu gibi devam edebilirsiniz. Artık sanal disk alanı oluşturarak Windows 7 üzerinden Windows 8’i oluşturabilirsiniz. Windows 8’i bilgisayarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz.

Windows 7 Üzerinde Windows 8 Kurulumu” İçin Bir Cevap

  1. Merhaba. 2 gündür Win 8 i sanal olarak yüklemeye çalışıyordum. Sizin yönteminizden sonra yüklemeyi başardım . Emeğinize teşekkür ederim.

Windows 7 Üzerinde Windows 8 Kurulumu İçin Yorum Yap