Windows 7’de Ev Ağı Kurma

Adım Adım Ev Ağı Oluşturma

Windows 7 işletim sistemininde oluşturacağınız ev ağı ile bütün medya araçlarını ağınızda bulunan kullanıcılarla paylaşmanız mümkün oluyor.Bu ağ üzerinden ortak müzikleri dinleyebilir, video oynatabilir ve film seyredebilirsiniz.

Şimdi size ev ağını Windows 7’de nasıl kuracağınızı anlatacağız…

İlk önce bilgisayarınızın sağ alt köşesinde “Ağ ve Paylaşım Merkezi” seçeneğine tıklayın.Açılan pencerede “Ev grubu” seçeneğini bulun ve açın.

Ev Grubu seçeneğine tıkladığınızda yeni bir pencere karşınıza gelecektir ve bu pencerede altta bulunan “Ev grubu oluştur” seçeneğine tıklayacaksınız.

Açılan pencerede ev ağınızda paylaşmak istediğiniz dosyaları seçeceksiniz.Paylaşmak istediğiniz dosyaları seçtikten sonra “İleri” diyoruz.

Açılan yeni pencerede bir parola verilecektir.Bu parolayı bir kaydedin çünkü diğer ev ağlarına bağlanırken bu parola sizden istenecektir.İleride bu parolayı değiştirebilirsiniz.Ardından “Son” diyerek işlemi sonlandırın.Bilgisayar ev ağını oluşturmaya başlayacaktır.

Bir süre sonra ev ağınız oluşacaktır.Ev ağı sayfası oluştuktan sonra aşağıdaki gibi bir pencere karşımıza çıkacak.Bu pencereden ev ağınıza ait ayarları yeniden düzenleyebilirsiniz.Parolanızı da değiştirmek buna dahil.

Yukarıdaki pencereden gerekli gördüğünüz bütün düzenlemeleri ve ayarları yaparak kaydedin.

Bütün ayarları bitirdikten sonra Bilgisayarımdan C/Kullanıcılar/Ortak dosyasına gelin ve paylaşmak istediğiniz bütün dosyaları buradan ağınızdaki bilgisayarlar ile paylaşın.

Ev ağını tekrar kaldırmak isterseniz yukarıdaki pencerede bulunan “Ev ağından çık” seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

Windows 7’de Ev Ağı Kurma İçin Yorum Yap