Windows 7’nin En Önemli Avantajı

Windows 7 Kullanmanın Gizli Avantajı

Windows XP, Vista ve en son olarak Windows 7…Peki Windows 7 kullanmanın en avantajlı yollarından birisi de ne biliyormusunuz? En avantajlı özelliklerinden birisinin de ötesinde en önemli avantajı tasarruflu olmasıdır.Peki Windows 7’yi tasarruflu kılan nedir?

Elektrik faturanıza bakarken bilgisayarınızın kullandığı elektiriği göremezsiniz.Hatta Windows XP’den Windows 7’ye geçtikten sonra bile elektirik faturanızdaki düşüşü farkedemeyebilirsiniz.Ancak çok büyük şirketler bunu çok iyi bir şekilde farkediyor.

Windows 7‘ye geçişin önemli sebeplerinden birisi de tasarruf. Hatta erken geçişin en önemli avantajlarından birisi de bu.Elektrik tasarrufundaki tabloyu Mindteck ortaya koymaktadır.

En yalın hali ile Windows 7, XP’ye göre %25 daha az elektirik harcıyor.XP’ye göre yaptığı tasarruf %25.Windows 7’ye ait bütün sürücüleri yükleyip tam takır hale getirdikten sonra bile bu tasarruf %10 civarını buluyor.

Windows 7’yi en iyi sistemler ile donattıkça tasarrufunuz azalıyor ancak ne kadar ileriye giderseniz gidin bu oran yüzde 3 seviyesinin altına kesinlike düşmeyecektir.%3 sizin için bir anlam ifade etmeyebilir fakat çok büyük organizasyonlar için çok önemli bir tasarruf.

Windows 7’nin En Önemli Avantajı İçin Yorum Yap