Windows 8 Aero Temaları Nasıl Etkinleştirilir?

Windows 8 için yeni olan ve üzerinde Aero temaları kullanmak istiyor musunuz?

Aero tema programları ince ayarları ile Windows camsı bir dokunuş ve his sunar. Eğer bu deneyimi yaşamak istiyorsanız, Windows 8 Tüketici Önizleme sürümünde böyle bir seçenek etkin değil. Sonuç olarak, el ile bazı ince ayarları yaparak etkinleştirmek zorundasınız.

Kayıt defterinde değişiklikler yapmanız gerekiyor. Yapmak için aşağıdaki adımları sırası ile uygulayın.

Adım 1: Windows 8 yönetici hesabı kullanarak oturum açın.

Adım 2: Çalıştır başlatın, Win + R tuşuna basarak kısayoldan açabilirsiniz.Çalıştır alanına REGEDIT yazın Enter‘a tıklayın.

Adım 3: Sol tarafta aşağıdaki dizine HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\DWM gitmek gerekir. Şimdi sağ bölmeye gidin ve sağ aşağıda gösterildiği gibi yeni bir DWORD (32 bit) değer oluşturmak için beyaz zemin üzerine tıklayın.

Adım 4: Yeni oluşturulan DWORD (32-bit) UseMachineCheck yeniden adlandırın. Değeri 0 olarak ayarlanmış olduğundan emin olmak için Enter tuşuna basın. Benzer bir tarzda Animation ve Blur (bulanıklık) oluşturmak için değeri 0 olarak ayarlanır.

Adım 5: Yapacaklarınız bu kadar. Sadece Windows Kayıt Defterinden çıkın ve yaptığınız değişikliklerin etkili olması için sisteminizi yeniden başlatın. Masaüstünde boş alana sağ tıklayın ve Aero tema seçeneği uygulamak için Personalize-Kişiselleştir‘i tıklayın. Buradan artık Aero temaları uygulayabilirsiniz.

Windows 8 Aero Temaları Nasıl Etkinleştirilir?” İçin 2 Cevap

  1. Bahsettiğiniz yöntem sadece Windows 8 için mi geçerli? Çünkü Windows 8.1 de işe yaramadı. Yardımcı olabilir misiniz?

  2. Adımları uygulamama rağmen işe yaramadı. Bu işlemler sadece Windows 8 için mi geçerli? Windows 8.1 kullanıyorum, bunun için bir yol yok mu?..

Windows 8 Aero Temaları Nasıl Etkinleştirilir? İçin Yorum Yap