Windows 8 de Bluetooth Etkinleştirme

Windows 8 üzerinde kullanmak istediğiniz bazı Bluetooth aygıtları varsa ve Bluetooth’u nasıl açarım diyorsanız bu yazımız size yardımcı olacaktır.

Bluetooth, 2 aygıt arasında hızlı veri aktarımı sağlayan bir kısa menzilli kablosuz bir teknolojidir. Windows 8 sadece Microsoft tarafından yayımlanan bir önceki sürümleri gibi Bluetooth için tam desteği modern bir işletim sistemidir. Windows 8 de Bluetooth etkinleştirmek, aktif hale getirmek için aşağıdaki adımları uygulayın. Gerçi başlamadan önce, cihazınızın Bluetooth özelliğine sahip olduğundan emin olun.

Resimli Anlatım: Windows 8 de Bluetooth Aktif Hale Getirme

Adım 1: Windows 8 yönetici hesabı kullanarak oturum açın.

Adım 2: Windows 8 içine yönetici hesabı ve giriş kullanın. Bilgisayar simgesine çift tıklayın ve ardından Denetim Masasını Aç-Open Control Panel üzerine tıklayın.

Adım 3: Arama çubuğuna Bluetooth yazın ve Bluetooth Ayarlarını Değiştir-Change Bluetooth Settings tıklayın.

Adım 4: Uygun olarak değişiklik yapmanıza izin vermek için pop-up-uyarı olacaktır. Tüm 3 kutuyu işaretleyin ve Tamam-OK ye tıklayın.

Adım 5: Evet yapacaklarınız bu kadar. Bundan sonra Bluetooth ile dosya veya klasör göndermek istiyorsanız, herhangi bir dosya/klasör üzerine sağ tıklayın Gönder-Send to ve ardından Bluetooth cihazı-Bluetooth Device seçeneğini seçin.

Windows 8 de Bluetooth Etkinleştirme” İçin 4 Cevap

  1. Selamlar Sorunuma şöyle başlıyayım. Yeni bir bilgisayar aldım. Bluetooth özelliği var ve çalışıyordu. Herşeyi içinde geldi. İşletim sistemi driverler. Haricinde ne bir cd ne dvd. Formatladım bunu. Formatlamak içinse içindeki herşeyi silmek zorunda kaldım. Yeniden kurdum win 8 lisanslı olduğu için etkinleştirdim. Herşey doğru düzgün çalışıyordu. Sadece bluetooth hariç. Bununda sürücüleri yüklü sağ köşede simgesi çıkıyor. Herşey normal gözüküyor. Fakat çalışmıyor. sürücüleri filan değiştirdim. Yeniden formatladım. Bi türlü yapamadım. Yardım edersen çok sevinirim. Evdede internetim yok şimdilik. Bu sorun neden olabilir. Şİmdiden teşekkürler

Windows 8 de Bluetooth Etkinleştirme İçin Yorum Yap