Windows 8 de Denetim Masası Nasıl Açılır?

Windows 8 de Denetim Masası Açma

Windows 8‘i farklı yapan ilk şey Başlat ekranıdır. Yıllardır, Windows kullanıcıları Programlar, Belgelerim, Resimlerim ve Denetim Masası vs başlatmak için Başlat menüsünü kolayca kullanırlardı. Eğer yeni yollar bilmiyorsanız  Windows 8 de Control Panel- Denetim Masası‘nı açmak o kadar kolay değil.

Windows XP, Vista ve Windows 7 de Başlat menüsünden Denetim Masası’na tıklayarak direkt geçiş yapılıyor. Hepinizin bildiği gibi, Microsoft, Başlat menüsünü kaldırdı ve yeni bir Start-Başlat ekranı getirdi.

 

Denetim Masası Açma Yöntemleri

Windows 8 Control Panel-Denetim Masası’nı açmak aslında çok kolay. 4 farklı yöntem ile Denetim Masası nasıl açılır göstereceğiz.

Yöntem 1: Ekranın sağ alt köşesine fare imlecini hareket ettirin ve sonra menüyü getirmek için sağ tıklayın. Menüden Control Panel (Denetim Masası) tıklayın. Menü, Control Panel-Denetim Masası dahil olmak üzere bazı ortak yönetimsel görevlere, hızlı erişim sağlar.

 

 

Yöntem 2: Başlat ekranında Control Panel (Denetim Masası) yazın ve Enter‘a tıklayın. Windows 8 de, bir uygulamayı bulmak için arama bölmesini kullanabilirsiniz. Start-Başlat ​​ekranına geçin ve öğeyi aramak için yazmaya başlayın.

 

 

Yöntem 3: Çalıştır iletişim kutusunu açmak için Windows+R tuşlarına basın. Kutuya control.exe yazın Enter‘a basın.

 

 

Yöntem 4: Charms Bar görmek için ekranın sağ üst veya alt köşesine fare imlecini hareket ettirin, Setting üzerine tıklayın ve Control Panel tıklayın. Eğer bir Tablet ya da dokunmatik cihazda Windows 8 çalıştırıyorsanız, Charms Bar görmek için ekranın sağ kenarına dokunun.

Not: Charms Bar özelleştirmek isterseniz Windows 8 Charms Bar Customizer programını indirin ve istediğiniz şekilde özelleştirme yapın.

 

Windows 8 de Denetim Masası Nasıl Açılır?” İçin Bir Cevap

Windows 8 de Denetim Masası Nasıl Açılır? İçin Yorum Yap