Windows 8 de Metro Uygulama Güncelleştirmesi

Windows 8 Metro Uygulama Güncelleştirmesi Nasıl Yapılır?

Windows 8 kullanıcıları her zaman Microsoft hesabı yardımıyla sadece Windows Store’den yeni uygulamalar yükleyebilir. Mağazasında bir dizi ücretli ve ücretsiz uygulamalar bulunur. Windows 8 Store den indirdiğiniz uygulamaları güncelleme yapmak ister misiniz? Çok basit bir şekilde yapabilirsiniz.

Bir uygulama için kullanılabilir bir güncelleme olduğunda Windows Phone da olduğu gibi, Mağaza uygulaması ekranı üzerinde bildirim görürsünüz. Örneğin, aşağıdaki resimde, bekleyen dört uygulama güncellemeleri bulunuyor.

Uygulamaları güncellemek için, Store-Mağaza uygulaması simgesine tıklayın. Windows Mağazası açılacak. Sağ üst köşesinde,  “Updates” göreceksiniz.Güncellemelere tıkladığınızda uygulama güncellemeleri listesini göreceksiniz.

 

Varsayılan olarak, tüm uygulama güncelleştirmeleri yükleme için seçilidir. Eğer bir güncelleştirmeyi kaldırmak istiyorsanız, sadece karo üzerinde sağ tıklayarak güncellemeyi kaldırın. Son olarak, güncellemeleri yüklemeye başlamak için Install-Yükle düğmesini tıklayın. Numara ve güncelleştirme boyutuna bağlı olarak, bu adım biraz sürebilir. Güncelleştirme yüklemeleri yapıldığı zaman, ekranın sağ üst köşesindeki “Installing apps” göreceksiniz.

Windows 8 de Metro Uygulama Güncelleştirmesi İçin Yorum Yap