Windows 8 de .NET Framework 3.5 Etkinleştirme

Windows 8 de .NET Framework 3.5 Etkinleştirme

.NET Framework Windows da bir çok yazılımı çalıştırmak için gerekli olan, ancak varsayılan olarak devre dışıdır. Eğer .NET Framework 3.5 etkin değilse ve programın çalışması için .NET Framework gerekiyorsa aşağıdaki iletiyi alabilirsiniz;

 

 

Şimdi etkinleştirmek için, Windows Özellikleri’ne gidin. Control Panel >  Programs and Features (Denetim Masası>Program ve Özellikler)üzerinden erişebilirsiniz. Eğer sisteminizde hızlı bir internet bağlantısı yoksa, gerekli dosyaların indirilmesi biraz uzun zaman alabilir.

 

 

Birçok kullanıcı aynı zamanda yukarıdaki resimde ilk seçeneği işaretleyip ve ardından OK ye tıkladığı zaman 0x800f0906 hatası aldığını bildirdi. Bunun için .NET Framework 291 Mb boyutundaki tam kurulum indirmeyi deneyin.

 

Hiçbir Şey İndirmeden .NET Framework 3.5 Etkinleştirme

 

  • 7-Zip arşivleme yazılımı ile Windows 8 Consumer Preview .iso dosyalarını açın. Sources klasörünü açın ve sxs klasörünü bulun. Şimdi bu klasörü aşağıdaki konuma kopyalayın:

C:\Temp

 

  • Sonra yönetici olarak komut istemini (CMD) çalışırın ve aşağıdaki komutu yazın:

dism.exe /online /enable-feature /featurename:NetFX3 /All /Source:c:\temp\sxs /LimitAccess 

 

Şimdi bilgisayarı yeniden başlatın ve tekrar Windows Özellik penceresini kontrol edin. İlk seçeneği otomatik olarak kontrol edilir görürsünüz. .NET Framework ile çalışan AutoCAD. Vb gibi yazılımları herhangi bir sorun olmadan çalıştırabilirsiniz artık.

Windows 8 de .NET Framework 3.5 Etkinleştirme” İçin 2 Cevap

  1. Bende C ıcerısınde Temp klasoru mevcut degıl(C/Wındows/Temp konumunda mevcut ama) o yuzden klasoru kendım olusturup sxs dosyasını ıcerısıne atıp yonetıcı modunda komut ekranını acarak yazdıgınız kodu aynen gırdım fakat %65 lerde kalıp dosya bulunamadı hatasını verıyor.Surum Wındows 8 Pro(9200)

Windows 8 de .NET Framework 3.5 Etkinleştirme İçin Yorum Yap