Windows 8 Kullanımı ve Özellikleri

Windows 8

Windows “Git”, temelde, kullanıcı programları, ayarları ve dosyalar da dahil olmak üzere, Windows 8 (Live USB olarak adlandırılan) bir USB aygıtı önyükleme yapmasını sağlar. Bu özellik, USB 2.0 ve USB 3.0 ile çalışacak şekilde tasarlanmıştır ve eski Nios ve UDFI firmware.
Windows “Git” Windows 8,  kullanıcılarının herhangi bir Windows 7 veya Windows 8 uyumlu bilgisayar üzerinde Windows önyükleme ve çalıştırmak için kullanabileceği Windows görüntüleri içeren USB sürücüler oluşturmak için kuruluş yöneticileri sağlayan yeni bir özelliktir. Windows “Git” ücretsiz yönetilen bir aygıt kullanmanızı mümkün kılar.

  • Windows 8 tablet, dizüstü bilgisayarlar, netbook, masaüstü bilgisayarlar, ve muhtemelen mobil cihazlar üzerinde çalışacak.
  • Windows 8 tablet ve bir fare ve klavye için geleneksel bir kontrol şeması için akıcı bir dokunmatik arayüzü sağlayacak.
  • Yeni bir kullanıcı arayüzü olacak tamamen dokunmatik jest ve multi-touch özellikleri destekleyen dokunmatik ekranlı cihazlar ile kullanım için optimize edilmiş olacak.
  • Windows 8 varsayılan tarayıcı olarak Internet Explorer 10 kullanılacak.
  • Windows 8 Windows Mobile 7 arayüzüne benzer ekran menülerini kullanmak, çok daha gelişmiş ve erişilebilir olacak.
  • Windows 8 Windows önceki tüm sürümleri ile uyumlu çalışacak.
  • Önceki sürümlere geçmişte olduğu gibi Windows 8 multi-tasking fırsatlar sunacak.

Windows 8 Kullanıcı Arayüzü

Windows 8 UI hakkında , kapsamlı, sizin için en önemli bilgileri gösteren bir interaktif UI “Metro tarzı” tasarlandı ve tam kontrol sağlama imkanı sunuyor. Windows oturum açma ekranındaki geleneksel eski ekran kilidi yerine, Windows 8 de sadece ekrana dokunarak ekran kilidini açabiliyorsunuz.

Windows 8 Başlangıç ​​Ekranı – Başlat ekranında bir başka etkileyici UI sistemi.Ekran temelde grupları kolayca sürükleyin ve bırakın, ya da yeni uygulamalar ekleyebilirsiniz.

Denetim Masası (Control Panel)

Windows 8 Video Oynatma

Windows 8 Görev Yöneticisi

Geliştirilmiş Windows Defender

Windows Defender, Windows Vista ile ilk kez piyasaya sürüldü gelecek Windows 8 ile bir güvenlik güncellemesi oluyor. Bu muhtemelen antivirüs ve anti-malware programları. Windows Defender, Windows 8 için tam teşekküllü bir anti-malware çözümü olacak. Bu, virüs, solucan, trojan ve rootkitler gibi tüm zararlı yazılımlara karşı koruma sağlayacak.
Buna ek olarak, Windows Defender gerçek zamanlı algılama ve bir dosya filtreleme sistemi kullanarak kötü niyetli yazılım tehditlerine karşı koruma sağlayacak ve başka bir güvenlik özelliği, Windows güvenli boot, arayüzü olacak.

Internet Explorer 10

Windows 8 geliştiricisinde Internet (IE) 10 sürümü mevcut olacak. Bir önizleme sürümü olduğundan, Adobe Flash ve Microsoft Silverlight dahil olmak üzere herhangi bir tarayıcı eklentilerine destek vermeyecek. Ancak, varsayılan olarak tam ekran modunda özelliği, birçok yeni HTML5 , turbo şarjlı HTML5 performansı uygular ve Web uygulamaları için bazı güvenlik seçenekleri eklenmiş.

Windows 8 Sistem Gereksinimleri

İşte Windows 8 çalıştırmak için minimum sistem gereksinimleri:

  • İşlemci: 1GHz veya daha hızlı 32-bit veya 64-bit işlemci
  • RAM: 1 GB (32-bit) veya 2GB (64-bit)
  • HD Alanı: 16GB 32-bit (veya 64-bit için 20GB)

Windows 8 Kullanımı ve Özellikleri İçin Yorum Yap