Windows 8 Mail’e Gmail Nasıl Eklenir?

Windows 8 Mail’e Gmail Ekleme – Resimli Anlatım

Windows 8 de Photos, People, SkyDrive, Maps, Calendar ve Mail bazı Metro tarzı uygulamalar vardır. Açıkçası, Mail-Posta uygulaması tek bir yerde tüm e-posta hesaplarınızı görmenizi sağlar. Şu anda, Mail-Posta uygulamasının, Hotmail, Gmail ve Exchange desteği vardır.

Mail-Posta uygulaması Outlook veya Windows Live Mail kadar güçlü olmasa da, çok iyi işler yapar. Mail-Posta uygulamasının bu sürümünde eksik olan bazı temel özellikler vardır. Örneğin, doğrudan uygulama ile gelen bir mail yazdıramıyorsunuz ve hatta POP veya IMAP kullanarak bir hesap ekleyemezsiniz. Bir e-posta yazdırmak için, Not Defteri, Office veya başka diğer uygulamalara postanın içeriğini kopyalayıp ve daha sonra e-postanızı yazdırmak için uygulamanın yazdırma özelliğini kullanmak gerekir. Microsoft kesinlikle önümüzdeki aylarda bu uygulamanın özelliklerini artıracaktır.

 

Windows 8 de Mail’e Gmail Hesap Ekleme – Resimli Alatım

Eğer bir Gmail hesabınız varsa ve Mail-Posta uygulaması için hesabınıza eklemek istiyorsanız, aşağıdaki adımları izleyin.

Adım 1: Start ​​ekranına geçin ve daha sonra uygulama başlatmak için Mail uygulamasına tıklayın.

 

 

Adım 2 : Şimdi, daha önce Windows kurulumu sırasında yapılandırdığınız Hotmail hesabınızı göreceksiniz.

 

 

Adım 3 : Mail-Posta uygulama ayarını görmek için Settings-Ayarları tıklayın. Accounts-Hesaplar tıklayın ve daha sonra seçeneklerdeb Gmail, Hotmail veya Exchange hesabı eklemeyi görmek için Add on account-bir hesap ekle öğesine tıklayın.

 

 

Adım 4 : Google tıklayın. E-posta adresinizi ve şifrenizi girmeniz istenecektir. Yaptıktan sonra, senkronizasyon hesabına bağlanmak Connect-Bağlan düğmesine tıklayın. Birkaç saniye içinde, tüm e-postalarınızı göreceksiniz.

 

Bu kadar artık işleminiz bitmiştir.

Ayrıca Metro uygulamalarını güncelleme ve Metro uygulamaları indirme-yükleme konularımızdan faydalanabilirsiniz.

Windows 8 Mail’e Gmail Nasıl Eklenir?” İçin Bir Cevap

  1. outlook hesabı olmadan yeni hesap ile açamıyormuyuz.. gmail kullanıyorum ben hotmail outlook hesabım yok. bu hesap olmadan program kulanılmıyor mu

Windows 8 Mail’e Gmail Nasıl Eklenir? İçin Yorum Yap