Windows 8 Ne Zaman Çıkacak?

Windows 7 Bir Yaşında

Windows 7’nin yıldönümünü geçtiğimiz günlerde geride bıraktı.Windows 7 bir yaşına bastı ancak Microsoft boş durmayarak ve Windows 8 çalışmalarına başlamıştı.Microsoft’un yeni işletim sistemi olacak olan Windows 8 haberleri ve yenilikleri gün geçtikçe ortaya çıkıyor.

Microfost yaptığı açıklamada bir yıl içerisinde tam 240 milyon Windows 7 lisansı satmış.Windows 7  ile yakalanan bu başarı Microsoft’un yeni işletim sistemi için yapılan çalışmalara da hız vermesine ön ayak oldu.Windows 8 ile ilgili ipuçlarını veren yetkili SteveBallmer ,bu işletim sisteminin en riskli işletim sistemi olduğunu belirtti.

Windows 8 Ne Zaman?

Windows 8’in ne zaman piyasaya çıkacağı konusunda şirkete ait kaynaklardan ve bazı çalışanların blog adreslerinden alınan bilgilere göre çıkış zamanı olarak iki yıl sonra gösteriliyor.Microsoft Windows 7 işletim sistemi defterini 3 yıl sonra kapatacak gibi görünüyor.

Ballmer’ın riskli işletim sistemi tanımı ise Microsoft’un Office 360 ile birlikte başlattığı cloud computing (bulut bilişim) tabanını Windows 8‘de kullanmasından dolayı olacak.

Windows 8 Ne Zaman Çıkacak?” İçin 2 Cevap

  1. Evet savaş oyunu çok güzel cok gercekci herkeze tavsiye ederim windows 7yi harika bir oyun 🙂

Windows 8 Ne Zaman Çıkacak? İçin Yorum Yap