Windows Bileşenleri Nasıl Kaldırılır?

Windows Bileşenleri Kaldırın

Windows işletim sistemi kurduğunuzda isteğiniz dışında bir çok bileşen de yüklenmiş olur.Fakat bu bileşenleri yüklemek istemeyebilirsiniz.Çünkü bu bileşenler sabit diskinizde ekstradan yer kaplayacaktır.

Sizde işletim sisteminizi kurarken bir çok bileşeni istemeden yüklediyseniz ve kaldırmak istiyorsanız yapmanız gereken çok basit.Şimdi size Windows bileşenlerini Windows Vista ve 7’de nasıl yapacağınızı anlatacağız.

Windows bileşenlerini Windows Vista ve 7’de kaldırma

İlk önce “Denetim Masasıénı açın.Daha sonra “Programlar” seçeneğine girin.Oradan da “Programlar ve Özellikleri” seçeneğinin altında bulunan “Windows özelliklerini aç veya kapat” seçeneğine tıklayın.Açılan küçük pencerede Windows bileşenlerini göreceksiniz.Bu pencereden kaldırmak istediğiniz bileşenin yanındaki tik işaretini kaldırıp tamam demeniz yeterli olacaktır.

Alternatif olarak “Başlat / Denetim Masası” yolunu izleyerek “Program Ekle veya Kaldır” bölümüne gelin. Ardından sol bölümde göreceğiniz “Windows özelliklerini aç veya kapat” seçeneğine tıklayın. Artık, karşınızdaki listeden dilediğiniz bileşeni seçebilir ve kaldırabilirsiniz.

Windows Bileşenleri Nasıl Kaldırılır? İçin Yorum Yap